Daily Archives: 14 września 2020

Szanowni Rodzice!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021.

W związku z zakazem zgromadzeń powyżej 150 osób pierwszego  września nie będzie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W tym dniu uczniowie spotkają się z wychowawcami.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły od 1 września na terenie szkoły zostaną  wdrożone wytyczne MEN, GIS, MZ. Mamy nadzieję, że dzięki przyjętym procedurom i odpowiedzialności dzieci i dorosłych unikniemy zarażenia wirusem i będziemy mogli uczyć się i pracować  w systemie stacjonarnym.

Już dziś informujemy, że zgodnie ze szkolnym zarządzeniem uczniowie podczas lekcji nie będą musieli zakładać maseczek. Maseczki będą obowiązkowe podczas przerw na korytarzach. Prosimy zatem zaopatrzyć dzieci w maseczki już od pierwszego dnia w szkole.

W związku z koniecznością ograniczenia liczby osób wchodzących do szkoły informujemy, że rodzice mogą doprowadzić dziecko do szkoły do drzwi wejściowych.

Szczegółowe procedury stanowią załącznik do Zarządzenia dyrektora z 26 sierpnia 2020 r. Zostaną one umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce COVID-19.

Jednocześnie podajemy Państwu do wiadomości, że jeżeli  na terenie szkoły zostaną potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, wówczas podejmiemy określone rozwiązania w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Wydziałem Oświaty.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 61