Daily Archives: 22 lutego 2021

Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole!

W dniach 15-19 lutego 2021 r. uczniowie klas 4-8 brali udział w „Tygodniu Języka Ojczystego”. Celem tego projektu było uwrażliwienie naszych uczniów, jak ważny jest język polski w ich codziennej komunikacji. Każdego dnia uczniowie otrzymywali zadania do wykonania, które dobrowolnie mogli wykonać. Były to np. nagrania gwarowe, chmury wyrazowe, koszulki z trudnościami. Zagadnienia obejmowały następujące tematy: gwara poznańska, poprawność ortograficzna, łamańce językowe oraz poezja. Bardzo ciszymy się, że wielu uczniów z chęcią zaangażowało się w ćwiczenia. Efekty ich pracy można zobaczyć na poniższym filmiku oraz w galerii.

Liczymy, że takie inicjatywy wpływają na dbałość uczniów związaną z poprawnością językową w każdej sytuacji.

Organizatorki:

Andżelika Barańska, Wiesława Jechalke