Monthly Archives: kwiecień 2021

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto sztuki, które przypada na 27 marca. W tym roku ze względu na pandemię obchodziliśmy to święto nieco inaczej. W czasie lekcji zdalnych rozmawialiśmy o teatrze współczesnym i obejrzeliśmy prezentacje multimedialne. Mieliśmy także możliwość uczestniczenia w przedstawieniach teatralnych online. Obejrzeliśmy kilka świetnie wyreżyserowanych sztuk: „Pchła Szachrajka”, „Sklep z zabawkami ”oraz  „Ubogi książę” (Teatr Lalki i Aktora w Łomży) , „Balladyna” (koło teatralne przy I LO w Pabianicach), „Ile żab waży księżyc” (iteatr TVP), a także słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko „Tajemnicza fotografia”.

Wzięliśmy również udział w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat teatralny.

Projekt „Royal Birthday”

Drodzy Uczniowie, Rodzice

zakończony został projekt pt:’Royal Birthday’ w który zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły.

Dzięki korelacji przedmiotowej uczniowie poznali i utrwali wiedzę na temat monarchii parlamentarnej, której przykładem jest Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Podczas lekcji angielskiego uczniowie klas III-VIII mieli okazje zapoznać się z informacjami na temat Królowej Elżbiety II i utrwalić ją dzięki swojej własnej pracy w postaci wykonanych prezentacji, lapbooków i plakatów.

Dodatkowo przeprowadzony został konkurs dla klas I-VIII na Kartkę Urodzinową oraz życzenia urodzinowe z okazji 95 urodzin Jej Wysokości. Wszystkie prace zostały wysłane do Backingham Palace.

Wystawę prac (plakaty, lapbooki) można obejrzeć w holu szkoły oraz na stronie szkoły.
Zapraszamy!
Organizatorki:
A.Szkiela i A.Tomaszewicz

2021 – Rokiem Konstytucji 3 Maja

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 „Rokiem Konstytucji 3 Maja”. W ten sposób postanowił uczcić 230. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Daje nam to sposobność do sprawdzenia swojej wiedzy na temat pierwszej i współczesnej Konstytucji RP. Dlatego zachęcamy do rozwiązania poniższego testu.

Organizatorki projektu „Konstytucja RP dawniej i dziś”

Ewa Kalinowska, Janina Sołtysik, Anna Tomaszewicz

Kliknij w poniższy link, by przejść do testu:

Link do testu

lub kliknij w poniższy link, by przejść do quizu:

Link do quizu

Konkurs pt: „Happy Birthday Your Majesty”.

Drodzy Uczniowie,
jest nam bardzo miło ogłosić wyniki konkursu pt: Happy Birthday Your Majesty.

Uczniowie klas I-V mieli do wykonania kartkę urodzinową z życzeniami do Jej Królewskiej Mości. Wyróżnione prace należą do:
Wiktorii Kaczmarek kl.1b,
Oskara Staniewskiego kl.1c
Oliwii Woźniak kl.3b
Gabrieli Osińskiej kl. kl.4c
Natalii Rzyskiej kl.4c
Agaty Brzuszczyk kl.5b

Uczniowie klas VI-VIII nagrywali filmik z życzeniami dla królowej i wyróżniona praca należy do:
Dominika Ratajczaka z kl.6c

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wasze prace zostały wysłane do Backingham Palace i liczmy na szybką odpowiedź od Jej Królewskiej Mości.

A.Szkiela i A.Tomaszewicz

Konkurs matematyczno – informatyczny „Instalogik”

Miło nam poinformować o wynikach finału konkursu matematyczno – informatycznego „Instalogik”:

– Bartłomiej Polcyn z klasy 6C otrzymał tytuł LAUREATA I STOPNIA NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM (najlepszy wynik w województwie wielkopolskim),

– Dominik Hałas z klasy 6D otrzymał tytuł LAUREATA I STOPNIA NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM,

– Krzysztof Łączny z klasy 5A otrzymał tytuł LAUREATA II STOPNIA NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM,

– Kornel Wojtkowiak z klasy 4A otrzymał tytuł LAUREATA III STOPNIA NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM.

Serdecznie gratulujemy Laureatom i ich Rodzicom!

Karina Wiczyńska i Piotr Jankowski

Międzynarodwy Dzień Książki dla Dzieci

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci polecamy książki warte uwagi, takie którymi chcemy się dzielić i mówić o nich innym. Wasi rówieśnicy rekomendują kilka pozycji, które sami lubią i cenią. Oby ucieszyły i wciągnęły jak największą rzeszę czytelników, bo czytanie to niesamowita przygoda, którą można przeżyć bez konieczności wychodzenia z domu.

Harry Potter- cykl książek, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale może są jeszcze tacy, którzy odkrycie przygód młodego czarodzieja mają jeszcze przed sobą?

V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

Nasza szkoła wzięła w marcu tego roku udział w  V Ogólnopolskim Czytaniu  „ Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Akcji patronuje Wydawnictwo Akapit Press, z którym nasza szkoła współpracuje. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czytali fragmenty książek, nagrywali filmy, wykonywali zdjęcia, plakaty teatralne, rysunki do książek. Wspólne czytanie zaowocowało większym zainteresowaniem książkami poznańskiej pisarki. Wielu uczniów z chęcią sięgnęło po kolejne powieści z serii „Jeżycjada”.

Wielkanocne spotkania kl.1d

Gazetka kwiecień 2021