Daily Archives: 15 czerwca 2021

Akcja Motylego Wolontariatu „ Dzieci dzieciom”

Z okazji Dnia dziecka postanowiliśmy zrobić prezent dzieciom objętym pomocą przez Hospicjum Palium. Nasi młodzi wolontariusze ruszyli do akcji i sprzedawali książki, które ofiarowali nasi dobroczyńcy – rodzice oraz uczniowie. Akcja przyniosła wspaniały wymierny efekt – zebraliśmy kwotę 2020 zł.

Najważniejsze, że poruszyła ona nie tylko nasze portfele, ale zjednoczyła wielu młodych ludzi w działaniu na rzecz potrzebujących. Pokazała, że potrafimy zrobić wiele dobrego i że są wśród nas wspaniali ludzie, na których zawsze można liczyć. Dziękujemy!!!

Wycieczka i piknik z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IV c wyruszyli na wycieczkę do pobliskich Tulec, by ścieżką edukacyjną i polnymi drogami dojść na klasowy piknik, który z okazji Dnia Dziecka zorganizowali im rodzice wraz z wychowawczynią. Były zabawy, słodki poczęstunek, a gwoździem programu okazał się występ iluzjonisty. To był wspaniale przeżyty tak długo oczekiwany dzień,  który mogliśmy spędzić wreszcie razem!!!

Wyjście na lody z okazji Dnia Dziecka

Każda okazja jest dobra, by pójść na lody, szczególnie gdy jest to 1 czerwca.

Tak jak większość klas, również klasa IV c wybrała się do pobliskiej lodziarni, by wspólnie popróbować smaku lata… Najważniejsze, że mogliśmy być razem na świeżym powietrzu i już  bez maseczek!

Uczta na Olimpie

Uczniowie klasy VI c mieli okazję uczestniczyć w uczcie u samego Zeusa. W klasie V poznali wiele mitów, a ich wiedzę na temat mitologii greckiej uzupełniły lekcje w klasie VI.

Jako podsumowanie ich wiedzy, wzięli udział w projekcie „Uczta na Olimpie”. Każdy z uczniów wylosował boga, boginię lub bohatera mitologicznego. Przez tydzień uczniowie  gromadzili wiadomości na temat postaci jaka im przypadła, przygotowywali strój, atrybuty, by móc spotkać się na uczcie. 10 czerwca na lekcję języka polskiego przybyła cała plejada bogów greckich. Dwie godziny trwała prezentacja pięknych strojów i atrybutów. Niektórzy znaleźli wiele ciekawostek na temat swoich postaci.

Podsumowanie projektu było wspaniałą okazją do powtórzenia materiału na temat mitologii, a także zabawą i integracją klasy.

Nauczyciel języka polskiego – Andżelika Barańska