Daily Archives: 21 czerwca 2021

Słowa mają moc!

Uczniowie klas czwartych w tym roku szkolnym realizowali projekt „ Słowa mają moc”. Podczas zajęć zwracaliśmy uwagę, jak wielką wagę mają wypowiadane przez nas słowa. Potrafią komuś dodać skrzydeł, pomogą uwierzyć w siebie, ale mogą też  kogoś skrzywdzić. Niech nasze słowa niosą moc – nie przemoc.

Z wizytą na Olimpie

W ostatnich dniach roku szkolnego uczniowie klasy VI b mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat mitologii greckiej. Szkolną scenę zapełniły znane postacie: Zeus, Hera, Atena, Afrodyta, Herakles. Tezeusz dzięki nici Ariadny pokonał Minotaura, Parys w pierwszym konkursie piękności wybrał Afrodytę, a Orfeusz był gotów pójść do Hadesu, by odzyskać  swoją ukochaną Eurydykę. Z pewnością ten dzień na Olimpie pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Egzamin na kartę rowerową

15 czerwca 2021 r. uczniowie klas czwartych zdawali swój pierwszy poważny egzamin – na kartę rowerową, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. Ci, którzy zdali egzamin, stali się pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Bezpiecznej jazdy!

Znowu razem!

Po wielu miesiącach izolacji, zdalnego nauczania, jak dobrze widzieć uśmiechnięte twarze dzieci bawiących się razem na boisku szkolnym!

Wycieczka klasy 1d

14 czerwca uczniowie klasy 1d pojechali do Szkółki Jeździeckiej OLIMP w Tulcach.