Daily Archives: 3 listopada 2021

Kto nie słyszał o Halloween?

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane jest ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących.

W naszej szkole klasy 1a oraz 3c z inicjatywy uczniów i rodziców zapoznały się z tradycją Halloween. W tym dniu klasy nawiedziły stwory i upiory rodem z najstraszniejszych horrorów. Wiedźmy, czarownice, wampiry i inne strachy można było podziwiać na halloweenowym pokazie mody, a bezstronne jury wybierało te najciekawsze.

Było strasznie i wesoło, a wyobraźnia i kreatywność naszych modelek i modeli nie znała granic.

Po pokazie uczniowie dekorowali i zajadali się pysznymi babeczkami upieczonymi przez rodziców. Nie mogło również zabraknąć dyni, z której powstały dzieła sztuki.

Ta krótka lekcja kultury krajów angielskiego obszaru językowego nauczyła nas bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominając jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.

• klasa 3c
  • klasa 1a