Daily Archives: 21 listopada 2021

Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół Podstawowych w szachach.

20 listopada rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół Podstawowych w szachach .Równolegle rozgrywane były dwa turnieje Igrzyska Dzieci , do rocznika 2009 i Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla starszych uczniów .Turniej składał się z 7 rund po 15 minut na zawodnika każda .W obu turniejach zagrały nasze drużyny .W grupie młodszej nasza drużyna w składzie . Dalia Wrona , Filip Tołysz, Szymon Kierzynka , Tadeusz Ciesielski i Bartek Zmitrukiewicz zajęła 4 miejsce , dla wszystkich zawodników były to pierwsze takie zawody . Grupa starsza , w skład której weszli uczniowie klasy VIII D – Lidia Cegiel , Aleksandra Żyniewicz , Filip Małecki , Jakub Małecki i Patryk Wojtkowiak zagrała jeszcze lepiej zajmując ostatecznie 3 miejsce .Do domu wrócili więc z pucharem , medalami i koszulkami .Dodatkowo Filip Małecki okazał się najskuteczniejszy zawodnikiem turnieju grającym na trzeciej szachownicy za co otrzymał pamiątkową statuetkę .

Wojciech Walkowiak

Szkolny Konkurs Literacki „Bądź jak Lem”

W październiku 2021 r. z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema odbył się w naszej szkole konkurs na opowiadanie o tematyce fantastyczno – naukowej.

Zwycięzcami w konkursie zostali:

1 miejsce – Zuzanna Gałka, kl. VII a

2 miejsce- Adam Sumelka kl. VII c