Daily Archives: 3 stycznia 2022

Projekt „ Pamięci K. K. Baczyńskiego”

W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin K. K. Baczyńskiego. Z tej okazji zrealizowaliśmy w naszej szkole projekt poświęcony temu wybitnemu poecie, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Koło Miiłośników Historii przygotowało prezentację dotyczącą Powstania Warszawskiego. Biblioteka Miejska w Puławach udostępniła nam wystawę „ Krótka historia niedługiej miłości” przygotowaną z okazji Roku Baczyńskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy, zapoznania się z wierszami poety, do których tworzyli ilustracje. Przeprowadziliśmy również akcję „Wietrzenia poezji”. Każdy zwiedzający wystawę mógł zabrać wiersz ze sobą do domu.

Zorganizowaliśmy dla uczniów także warsztaty poetyckie z twórczością poety. Wyniki prób poetyckich zamieściliśmy na łamach gazetki szkolnej. Znajdują się również w zakładce Twórczość uczniów na stronie internetowej. Niektórzy z uczniów zorganizowali rodzinne czytanie wierszy. Mamy nadzieję, że Rok Baczyńskiego i jego poezja pozostanie w pamięci i sercach naszych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wiesława Jechalke