Monthly Archives: kwiecień 2022

Spektakl Teatrzyku ,,Kacperek”

Dnia 27.04.2022r, dzieciaki z Teatrzyku Kacperek- uczniowie klas I i II – wystawiły przedstawienie pt. Sen Doroty.

Zaproszeni goście – uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, dzieci z Przedszkola 93 oraz rodzice i krewni „Małych Aktorów” z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie którego tematem przewodnim była czystość i higiena. W trakcie przedstawienia dzieci także śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły.

Ciepłe przyjęcie i gromkie brawa nagrodziły długie przygotowania do występu i przyniosły ogromną satysfakcję „Młodym Aktorom”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na nasze przedstawienie i już teraz ZAPRASZAMY na kolejne spektakle!!

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Zajączek Wielkanocny”

Miło nam poinformować, że Kinga Łakomy z klasy 2d zajęła 2 miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. „Zajączek Wielkanocny” organizowanym przez SP46.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wielkanocne wydanie gazetki szkolnej

Jak co roku z okazji Wielkanocy Koło Dziennikarskie przygotowało świąteczne wydanie gazetki wraz ze słodkim upominkiem.

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

29 marca br. uczniowie klasy V c wybrali się do Muzeum Archeologicznego na laekcję muzealną pod intrygującym tematem „ Do mózgu przez nos”.

Podczas świetnie prowadzonych zajęć poznaliśmy kulturę, wierzenia starożytnych Egipcjan, a także sztukę balsamowania zwłok. Mogliśmy zobaczyć kilka mumii znajdujących się w muzeum, a później uczniowie sami zabawili się w robienie mumii, czego efekty widać na zdjęciach.

Wiosenne porządki w klasie

Uczniowie klasy V c postanowili zakasać rękawy i wziąć się za wiosenne porządki w klasie. Posadziliśmy tulipany, które wkrótce nam pięknie zakwitły i zrobiło się prawdziwie wiosennie.

Wielkanoc w klasach I-III

Wielkanoc 3c

XIII edycja Szkolnego konkursu recytatorskiego

Wywiedzione ze słowa

Dzięki pięknym recytacjom wiersze znanych poetów ożyły na szkolnej scenie.

Niektóre dopełnione gestem, kostiumem, rekwizytem, inne ubrane w dźwięki przejmującej melodii.

Każdy wyjątkowy, osobny – niezwykły teatr jednego aktora.

Wszystkie razem – barwny spektakl zrodzony z dziecięcej wrażliwości.

Wśród nagrodzonych recytatorów

I miejsce zajęła Gabrysia Osińska z klasy Vc za piękną, dojrzałą i poruszającą interpretację wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Deszcze

II miejsce zdobyła Ula Wiśniewska, uczennica klasy VIa, której kreacja Ptasiego radia Juliana Tuwima zachwyciła spójnością wykonania i artystycznego wizerunku

III miejsce przypadło w udziale Małgosi Kryścio z klasy VIIc – doceniono jej ekspresyjną, wzbogaconą elementami ruchu scenicznego recytację wiersza Marii Konopnickiej Muchy samochwały.

Wyróżniono również

Janka Smakulskiego z klasy Vc, prezentującego z dużym powodzeniem Łopatę do śniegu Michała Rusinka

oraz Franka Koszarka z klasy VIIa za urocze, sugestywne przedstawienie Bożej krówki Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W czasie obrad komisji konkursowej podziwialiśmy również Panią Twardowską, wystawioną na scenie przez uczennice klasy Vc : Kamilę Kośmieję, Grażynę Machoj, Maję Malewską oraz Natalię Rzyską.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i dziękujemy za miłe, pełne artystycznych wrażeń spotkanie.

Motyli wolontariat na Jarmarku wielkanocnym

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Podczas Jarmarku wielkanocnego na placu Wolności zbieraliśmy datki na nowe łóżka rehabilitacyjne dla podopiecznych Hospicjum.

Wiesława Jechalke

Warcaby – finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W sobotę 9 kwietnia rozegrany  został finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w warcabach klasycznych . Po rozegranych w marcu eliminacjach  powiatowym naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Lidia Cegiel , Aleksandra Żyniewicz , Patryk Wojtkowiak  i Maurycy Wysocki. Wszyscy są uczniami klasy VIII D . Turniej składał się z 7 rund po 15 minut na zawodnika każda. W czterech kategoriach  zagrało łącznie ponad 120 zawodników z całej Wielkopolski. W grupie dziewcząt  po 7 rundach na 17 miejscu znalazła  się Lidia Cegiel, a na 20 pozycji Ola Żyniewicz, wśród chłopców najwyżej, na 18 miejscu ukończył zawody zwycięzca eliminacji powiatowych Maurycy Wysocki .

W. Walkowiak