Daily Archives: 26 maja 2022

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami Szkolny Konkurs Pięknego Czytania – wydarzenie promujące literaturę chętnie czytaną przez dzieci i młodzież, a także okazja do rozwijania kompetencji językowych i czytelniczych. Wśród ulubionych znalazły się teksty: Camerona, Levisa, Cichonia, Terakowskiej, Kasdepke, Maleszki i Sienkiewicza – nie sposób wymienić wszystkie, choć każdy z nich zachęca do czytania. Ich walory odkryli przed słuchaczami uczestnicy konkursu. Gratulujemy każdemu z osobna, doceniając staranność przekazu i chęć podzielenia się emocjami.

Najbardziej inspirujące – w ocenie komisji konkursowej – okazały się mistrzowskie wykonania Jana Góry z klasy IVb oraz Małgorzaty Kryścio, uczennicy klasy VIIc – tym samym oboje uzyskali tytuły Mistrzów Pięknego Czytania. Pięknie zaprezentowali się również: uczennice klasy IVa : Małgorzata Starczyńska – II miejsce i Laura Jędrzejewska – III miejsce oraz wyróżnieni: Weronika Torzecka – klasa IVa , Paulina Szulczewska – klasa IVb, Ewa Bartkowiak – klasa VIIb i Weronika Matuszewska z klasy VIIc.

Brawo! Czytajcie z nami!

Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie naszej szkoły przygotowywali etiudy teatralne dotyczące przeczytanych lektur. Dzięki pomysłowości i kreatywności uczniów występy teatralne stały się urozmaiceniem tradycyjnych zajęć i cenną powtórką z literatury.

Akcja charytatywna „Dzieci dzieciom”

Tradycją naszej szkoły stała się zbiórka i sprzedaż książek na rzecz dzieci objętych pomocą Hospicjum Palium w Poznaniu. Także w tym roku nie zabrakło chętnych, by wesprzeć tę cenną inicjatywę. 10 – 11 maja, podczas zebrań z rodzicami, zebraliśmy 1130 zł, która to kwota wesprze potrzeby małych pacjentów hospicjum. Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom w imieniu dzieci gorąco dziękujemy.