Monthly Archives: maj 2022

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami Szkolny Konkurs Pięknego Czytania – wydarzenie promujące literaturę chętnie czytaną przez dzieci i młodzież, a także okazja do rozwijania kompetencji językowych i czytelniczych. Wśród ulubionych znalazły się teksty: Camerona, Levisa, Cichonia, Terakowskiej, Kasdepke, Maleszki i Sienkiewicza – nie sposób wymienić wszystkie, choć każdy z nich zachęca do czytania. Ich walory odkryli przed słuchaczami uczestnicy konkursu. Gratulujemy każdemu z osobna, doceniając staranność przekazu i chęć podzielenia się emocjami.

Najbardziej inspirujące – w ocenie komisji konkursowej – okazały się mistrzowskie wykonania Jana Góry z klasy IVb oraz Małgorzaty Kryścio, uczennicy klasy VIIc – tym samym oboje uzyskali tytuły Mistrzów Pięknego Czytania. Pięknie zaprezentowali się również: uczennice klasy IVa : Małgorzata Starczyńska – II miejsce i Laura Jędrzejewska – III miejsce oraz wyróżnieni: Weronika Torzecka – klasa IVa , Paulina Szulczewska – klasa IVb, Ewa Bartkowiak – klasa VIIb i Weronika Matuszewska z klasy VIIc.

Brawo! Czytajcie z nami!

Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie naszej szkoły przygotowywali etiudy teatralne dotyczące przeczytanych lektur. Dzięki pomysłowości i kreatywności uczniów występy teatralne stały się urozmaiceniem tradycyjnych zajęć i cenną powtórką z literatury.

Akcja charytatywna „Dzieci dzieciom”

Tradycją naszej szkoły stała się zbiórka i sprzedaż książek na rzecz dzieci objętych pomocą Hospicjum Palium w Poznaniu. Także w tym roku nie zabrakło chętnych, by wesprzeć tę cenną inicjatywę. 10 – 11 maja, podczas zebrań z rodzicami, zebraliśmy 1130 zł, która to kwota wesprze potrzeby małych pacjentów hospicjum. Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom w imieniu dzieci gorąco dziękujemy.

Świetlicowy piknik

W piątek 20.05 w naszej świetlicy szkolnej (klas 1) zorganizowany został wielki piknik. Dzieci przyniosły koce , maty i swoje ulubione smakołyki. Pogoda była cudowna, było gorąco. Dzień spędziliśmy na piknikowaniu i wspaniałej zabawie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych pierwszoklasistów za tak ogromne zaangażowanie!

A.Plichta
K.Paradowska

POZNAŃSKIE DRAGONY 2022 – Złoto dla SP61

W sobotę 14.05.2022r odbyły się Mistrzostwa Szkół Smoczych Łodzi „Poznańskie
Dragony 2022”. Nasza szkoła wystartowała w kategorii klas 6-8, w której wzięło udział 12
osad.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 200 metrów. SP 61 reprezentowały dwie osady w
składzie; I; Filip Małecki, Jakub Małecki, Filip Kaźmierowski, Marcel Cichoń, Zuzanna Gałka,
Franciszek Osiński, Jan Klimczak, Dominik Wojtkowiak, Dominik Szcześniak, Jan Czyżewski,
Lidia Cegiel (bębniarz) oraz II; Maja Słaboszewska, Michał Grabowski, Eryk Młynarkiewicz,
Martyna Skorlińska, Hubert Żak, Marek Dziuba, Martyna Filipiak, Nadia Radowicz, Patryk
Wojtkowiak, Wojtek Grzybek i Emilia Wojtkowiak (bębniarz).

Wszyscy sportowcy z poświęceniem i dużym zaangażowaniem reprezentowali naszą
szkołę mierząc się z silnym wiatrem i dużymi falami. Do półfinału zakwalifikowała się I osada i
w finale uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce

WYNIKI/FINAŁ
I miejsce SP 61 Poznań 1 1:05:97
II miejsce Gaudium Et Studium 1 1:11:56
III miejsce SP 2 Piła 1:12:38
IV miejsce SP Suchy Las 4 1:16:52

Zwycięzcy otrzymali złote medale, puchar oraz pamiątkową replikę srebrnego medalu
olimpijskiego z Seulu (1988 r.) Marka Łbika

Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych i dla
części uczniów było to wielkie wyzwanie.

Bardzo dziękuję rodzicom uczniów za udział i czynną postawę. Lepszych kibiców nie
moglibyśmy sobie wymarzyć. BRAWO!!!

Dziękuję wszystkim !!!
Agnieszka Konieczna

Międzyszkolne Mistrzostwa na Ergometrach Wioślarskich

Międzyszkolne Mistrzostwa na Ergometrach Wioślarskich dla uczniów Klas 5-7.

W sobotę 9.04.2022 w Klubie Sportowym Posnania odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa na
Ergometrach Wioślarskich na dystansie 500m. Nasi sportowcy zdobyli wysokie lokaty.

I miejsce wywalczyli:
Maksymilian Skorliński kl.5c
Zuzanna Gałka kl.7a

II miejsce zajęli;
Michalina Plucińska kl.6a
Dorian Hagen kl.6a
Oliwier Cofta kl.7e.

III miejsce;
Martyna Cichy kl.5b
Jakub Kowalski kl.5c
Adam Święcicki kl. 6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i sportową postawę 🙂
Agnieszka Konieczna

Pasje naszych rodziców

W ramach spotkań „Zawody i pasje naszych rodziców” w klasie 3c zagościła mama Mikołaja, która opowiedziała nam o swojej ogrodniczej pasji. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do stworzenia klasowego ogródka w którym znalazły się m.in. kwiaty oraz zdrowy szczypiorek.

20220316 115013

Szkolny Konkurs ” You can dance”

29 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Tańca odbył się I Szkolny Konkurs Taneczny dla klas I-III, którego celem była prezentacja umiejętności tanecznych, ale także ukazanie tańca jako jednej z form aktywności ruchowej. Wybór był niełatwy, ponieważ wszystkie uczestniczki świetnie przygotowały się do występu. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczestniczkom konkursu. Zachęcamy również chłopców do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Wyniki konkursu:

1 miejsce Alicja Jóźwiak kl. I c

2 miejsce Dorota Kurasz kl. II a

3 miejsce Zoja Szyszka kl. III b

Wyróżnienia:

Oliwia Mójta kl. II a

Zosia Zabłocka kl. II a

Zosia Lepczyńska kl. II a

Nagroda Publiczności:

Malwinka Woźniak kl. I b

Serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!

Organizatorzy:
A. Nawrot