Daily Archives: 23 czerwca 2022

3c – zielona szkoła

Zielona szkoła 3c

Bezpieczne wakacje

Wakacje już za chwilę, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie. Jest ono ważne wszędzie, gdzie pojedziemy lub będziemy. Góry, morze, jeziora, wizyty u rodziny czekają na nas wszystkich. Funkcjonariusze Policji przypomnieli nam o tym jak w tych wyjątkowych miejscach należy się zachowywać i co robić, gdyby jednak coś się stało.

Piknik integracyjny klasy Vc

Ostatnie, upalne dni roku szkolnego sprzyjały pobytowi na świeżym powietrzu. Dały również okazję do spotkań integracyjnych klas i wspólnej zabawie.

Wieczór filmowy

Z inicjatywy uczniów klasy V c odbył się wieczór filmowy klasy. Dziewczyny przygotowały pyszne gofry, nie zabrakło popcornu i innych przekąsek. Po projekcji filmu wszyscy bawili się w rytm belgijki oraz innych popularnych tańców integracyjnych.

Wycieczka do Mniszek

13 czerwca klasa 1a i 1c uczestniczyła w wycieczce do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.  Na miejscu zwiedzaliśmy zabytkowe budynki folwarczne, w których oglądaliśmy ginące zawody – kowal, bednarz, szewc, garncarz, wikliniarz, pszczelarz. Zobaczyliśmy też dawną szkołę, skład kolonialny, czy nieużywane już dzisiaj sprzęty gospodarstwa domowego. Uczniowie mogli wypróbować poszczególne narzędzia i wcielić się w rolę dawnych rzemieślników i pracowników. Dzieci poznawały eksponaty i ich przeznaczenie nie tylko wzrokiem, Pani przewodnik zachęcała by próbować jak działa, kręcić, pukać, przymierzać! Na koniec każdy samodzielnie wykonał wiklinowy wózek, który zabrał do domu na pamiątkę.