Monthly Archives: październik 2022

XIII edycja Szkolnego Konkursu Talentów dla klas I – III „Mam Talent”

Trudno w to uwierzyć, ale to już 13 lat uczniowie klas I – III prezentują swoje talenty na scenie auli szkolnej. O godzinie 8.00 pani w – ce Dyrektor Ilona Grządzielewska dokonała uroczystego otwarcia naszego konkursu. Zgłosiło się 35 osób. Jury w składzie: p. Małgorzata Wiczyńska, p. Agnieszka Nawrot oraz p. Kinga Paradowska było już gotowe. Prowadząca p. Justyna Pasternak jak zawsze nad wszystkim czuwała. Na scenie pojawili się tancerze ukazujący różnorodne formy taneczne, piosenkarki oraz pieśniarze prezentujący odmienne style muzyczne; nie zabrakło dzieci grających na instrumentach, rysujących, układających orgiami czy kostkę Rubika. Okazało się, że poziom prezentacji talentów wzrastał z każdym występem. Jury miało nie małą „zagwozdkę”, aby wybrać tych, którzy otrzymają puchary.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe Dyplomy za udział i Princesse, a przepiękne puchary zostały wręczone za:

I miejsce: Antoni Łężniak

II miejsce: Adrianna Jacolik i Alicja Plucińska

III miejsce: Lilianna Pietrykowska, Tymoteusz Pietrykowski, Maria Skarżyńska, Laura Tomaszewska

Wyróżnienia: Dorota Kurasz, Mateusz Filipiak, Zofia Jodko, Oliwia Krygowska, Agnieszka Pachciarek

Nagroda Publiczności: Malwina Woźniak

Osoby, które stanęły na podium będą reprezentowały naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Talentów, który jest zaplanowany w maju. Natomiast wszyscy „Pucharowcy” zaprezentują się jeszcze podczas Kiermaszu Świątecznego, WOŚP oraz Festynu Środowiskowego.

Oto uczestnicy:

Klasa 1a:
Hanna Rybczyńska, Gabrysia Waśkowska – śpiew
Aleksandra Habel, Sara Lewandowska, Antonina Zielińska – taniec
Paweł Zabłocki – gra na instrumencie
Małgorzata Filipiak – gra na instrumencie

Klasa 1b:

Lilianna Pietrykowska, Tymoteusz Pietrykowski, Maria Skarżyńska, Laura Tomaszewska – taniec
Daria Sońta – taniec

Organizatorki

Wrzesień/październik w klasie Ib

wrzesień -październik w klasie 1b
Wybory na przewodniczącego klasy 1b.

Wycieczka 2a,2b

Wycieczka klas 2a i 2b do agroturystyki Kózka w Łubowie na warsztaty „Święto ziemniaka”.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w 2a

W tym roku było trochę inaczej. W Święto Patrona naszej szkoły mieliśmy okazję pobawić się ulubionymi zabawkami, pograć w gry planszowe czy pośpiewać ulubione piosenki. Dziewczynki układały koraliki i rysowały swoją wychowawczynię, a chłopcy integrowali się przy sporej kolekcji samochodów.

Justyna Pasternak

Warsztaty klasy IIa

Nie taki wirus straszny – czyli co genetycy trzymają w probówkach. Warsztaty organizowane przez Instytut Genetyki i Człowieka PAN w Poznaniu.

Wycieczka IIIb

13 października uczniowie klasy IIIb byli na wyciecze w Wielkopolskim Parku Narodowym w Jeziorach.
Podczas spaceru leśną ścieżką oraz zajęć w muzeum, uczniowie rozwiązywali różne zadania oraz dowiadywali się ciekawostek przyrodniczych.

Anna Draht

Kredki do Afryki

Jeszcze przed wakacjami zbieraliśmy w szkole przybory szkolne dla dzieci z Afryki. Wszystkim, którzy włączyli się w 11 edycję zbiórki przyborów szkolnych, bardzo dziękujemy. Otrzymaliśmy podziękowanie prosto z Czarnego Lądu.

Zachęcamy również w tym roku szkolnym do wzięcia udziału w zbiórce. Zbiórka rozpocznie się pod koniec listopada.

Sztafetowe biegi przełajowe – Igrzyska Młodzieży

Drużyna naszej szkoły po zdobyciu złotego medalu podczas poznańskich rozgrywek reprezentowała miasto Poznań na zawodach rejonowych naszego województwa.

Na 38 startujących zespołów nasza reprezentacja na pierwszej zmianie była na 1 miejscu, jednak o sile sztafety decydują wszyscy zawodnicy, którzy spisali się rewelacyjnie dając z siebie wszystko. Ostatecznie zajmujemy 11 miejsce w Wielkopolsce.

Dla naszej małej szkoły sama rywalizacja na tak wielkiej imprezie była nowością.

Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Szulc, Karol Czerwiński, Nikodem Nowak, Kacper Kaczkowski, Alex Ziółkowski, Jakub Wójkiewicz i Dorian Hagen.

Lektury nie muszą być nudne…

W minionym tygodniu października klasy piąte kończyły omawianie lektur. Co za tym idzie, uczniowie realizowali miniprojekty.

Klasa 5b pracowała z książką Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Tekst wzbudził wiele emocji, zwłaszcza walka chłopców o plac. Piątoklasiści zostali więc podzieleni na dwie grupy i odegrali bitwę, ale na wiedzę. Uczniowie przygotowali flagi, zadania, a nawet odpowiedni strój, by wcielić się w walczące grupy.

Klasa 5c wyruszyła w podróż z bohaterami książki Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni w puszczy”. Afrykańskie przygody zaprowadziły nas do baobabu, który stał się inspiracją do stworzenia makiet. „Kraków” – baobab, który stał się dla bohaterów małą ojczyzną, dla uczniów klasy 5c stał się zadaniem projektowym.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć prezentujących efekty uczniowskich prac.

Andżelika Barańska

nauczyciel języka polskiego

Unihokej Dziewcząt – Igrzyska Dzieci

W czwartek 20.10.2022 reprezentacja chłopców udała się na zawody sportowe z unihokeja. Na turnieju rozegraliśmy 2 mecze z SP 45 i SP 5.

Dziewczyny zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 10.11.2022 w Szkole Podstawowej Salezjanie.

Naszą szkołę reprezentowały: Małgorzata Starczyńska, Iga Sypniewska, Marysia Springer, Grażyna Machoj, Amelia Ignaczak, Maja Malewska,Martyna Kulińska, Kamila Kośmieja, Wiktoria Żak, Laura Meysner.

SP 61 – SP 45 3:0

SP 61 – SP 5 1:0