Daily Archives: 12 listopada 2022

W świat Mikołajka wkraczają dziewczyny

Uczniowie klas czwartych zaprosili na swoje zajęcia bohaterów serii książek „Mikołajek”. I tak pojawili się: Mikołajek, Rosół, Ananiasz, Bunia i inne postacie z zabawnej serii fracuskich twórców. W naszej szkole, podobnie jak w szkole Mikołajka, także zdarzają się zabawne sytuacje. Może znajdzie się jakiś pisarz czy rysownik, który utrwali przygody naszych urwisów?

Tymczasem ukazała się dziewczęca wersja cyklu „ Mikołajek” . Jest nią seria „Lukrecja”, która wzbogaciła naszą szkolną bibliotekę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pani Urszula Borucka, nasza bibliotekarka, przygotowała bardzo ciekawą lekcję biblioteczną, podczas której czytaliśmy fragmenty książek z cyklu „ Lukrecja”.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co łączy Mikołajka z Lukrecją, to zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie czeka na was sporo nowości wydawniczych.

„ Łowcy czarownic”

„Łowcy czarownic” – tak intrygujący tytuł miał film, który uczniowie klasy VIc obejrzeli w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekcję poprzedziła krótka prelekcja na temat różnych ograniczeń, przezwyciężania trudności. Film poruszał bardzo ważne aspekty życia – wartość przyjaźni, problem tolerancji, życia z niepełnosprawnością.

Wieczór z dreszczykiem

Lektura książki „ Felix, Net, Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” zainspirowała uczniów klasy VI c do zorganizowania „ Wieczoru z dreszczykiem”. Czytaliśmy książki o tematyce kryminalnej, a po szkolnym korytarzu przechadzał się sam Bolesław Łysy.
Mimo mrocznej tematyki wieczór był bardzo wesoły i z pewnością zacieśnił więzy koleżeńskie w klasie.

Spotkanie z kapitanem

9 listopada br. odwiedził nas jeden z rodziców, który opowiedział nam o pracy marynarza. Uczniowie klasy VI c dowiedzieli się, jaką szkołę należy ukończyć, by móc pracować na morzu. Pan Kapitan opowiedział nam o licznych podróżach i pokazał zdjęcia z wielu egzotycznych miejsc, które odwiedził przy okazji swojej pracy. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, podczas której odbyliśmy wirtualną podróż dookoła świata.