Daily Archives: 14 listopada 2022

Akcja „Herbata dla Seniora”

14 listopada obchodzony jest Dzień Seniora. W ramach przeprowadzonej akcji „Herbata dla Seniora: Pani Kinga, Pani Małgosia oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Gosia pojechały zawieźć podarowaną przez Państwa herbatę oraz drobne upominki do placówek:
1.Dzienny pobyt psychiatryczno-geriatryczny przy ulicy Mogileńskiej,
2.Stały pobyt dla seniorów przy ulicy Mogileńskiej.
Złożyły również przebywającym tam Seniorom życzenia zdrowia i pomyślności. Dzieci przygotowały piękne życzenia oraz medale dla każdego Seniora.
Seniorzy w ramach wdzięczności wręczyli przepiękne Mikołaje (pojawią się na naszej choince) oraz coś słodkiego.
Każdemu kto włączył się w akcję BARDZO DZIĘKUJEMY!

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w świetlicy klas 1

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. W czwartek 10 listopada w świetlicy szkolnej, dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – godło i flaga kolorowane kredkami oraz kotyliony z kartonu w barwach narodowych.