Daily Archives: 21 listopada 2022

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone każdego roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je dopiero w roku 1989.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie poszczególnych klas realizowali projekt „Polska Niepodległa”. Efektem ich pracy było wykonanie plakatów o tematyce patriotycznej, które ozdobiły korytarz szkolny. Natomiast 10 listopada o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym i odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość została uświetniona przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili umundurowani uczniowie XXIX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, klasy sportowo-obronnej.

Ewa Kalinowska

Święto Niepodległości w klasach I-III

Szkolne koło PCK

Szkolne koło PCK zorganizowało w październiku 2022 r. zbiórkę żywności i pieniędzy dla najuboższych. Światowy Dzień Walki z Głodem, który przypada 16 października, rozpoczął działania uczniów, m.in. odbyła się sprzedaż babeczek i innych wypieków. Zebrane pieniądze trafiły do puszek PCK.
Dziękujemy wszystkim za żywność i za hojność przy zbiórce.

Szkolne koło PCK