Daily Archives: 2 grudnia 2022

Andrzejki w świetlicy klas drugich i trzecich

W świetlicy klas drugich I trzecich odbyły się andrzejki. Dzieci podświetlając latarkami wycięte w kartonie gwiazdy, uzyskały w sali efekt nieba. W tej scenerii odbyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe.

Anna Plichta

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy klas pierwszych

Pasowanie na Świetlika

24.11 w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetlika. Wychowawca świetlicy, pani Kinga Paradowska, przygotowała dla swoich podopiecznych kilka zadań do wykonania. Na początku pierwszoklasiści zostali poddani próbie Kopciuszka – musieli oddzielić fasolę od grochu. Kolejną próbą było dopasowanie nazwy bajki do postaci. Następnie dzieci zdawały test gotowości świetlicowej, w którym czekały na nie pytania sprawdzające ich wiedzę na temat świetlicy. Próba Smerfa Łasucha polegała na zjedzeniu plasterka cytryny. Po skosztowaniu owocu  należało się pięknie uśmiechnąć. Potem  odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego starsza koleżanka z Samorządu Uczniowskiego przeczytała rotę świetlika i dzieci wspólnie odpowiedziały: Ślubuję. Wreszcie przyszedł czas na  pasowanie. Kierownik świetlicy p.Małgosia Wiczyńska poprzez dotknięcie dzieci czarodziejską różdzką przyjęła ich do „gromady świetlicowej”. Na zakończenie wydarzenia wspólnie zaśpiewaliśmy naszą świetlicową piosenkę.

Dzieci doskonale poradziły sobie z zaliczeniem wszystkich prób, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że świetnie  się bawiły.