Daily Archives: 1 lutego 2023

KONKURS UKRAIŃSKIE ZWYCZAJE I TRADYCJE

Dobiega końca styczeń, który obfituje w ukraińskie święta. Zakończył się też konkurs o ukraińskich zimowych zwyczajach i tradycjach, który trwał od końca grudnia 2022 roku, a jego celem była popularyzacja ukraińskiej kultury. Każdy z uczestników konkursu starał się ukazać piękno i rozmaitość ukraińskich zwyczajów. Niełatwo było wyłonić zwycięzców, bo każda praca była wyjątkowa. Komisja konkursowa wydała następujący werdykt:

Morar Anastasiia (uczennica kl. 8A) – I miejsce;

Bazas Anastasiia (uczennica kl. 8A) – II miejsce;

Pazak Daryna (uczennica kl. 8E) – III miejsce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie , a laureatom składamy gratulacje!

Закінчились українські зимові свята. Наблизилось й завершення конкурсу про українські звичаї і традиції. Нелегким було завдання вибрати переможців, бо кожна робота була виняткова. Найбільше конкурсній комісії припало до вподоби, як виконали завдання:

Morar Anastasiia (учениця 8А класу) – І місце;

Bazas Anastasiia (учениця 8А класу) – ІІ місце;

Pazak Daryna (учениця 8Е класу) – ІІІ місце.

Вітаємо переможців! Дякуємо усім учасникам і бажаємо успіхів у майбутніх конкурсах!