Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych

12 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie dzieci klas I – ych na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu. Zanim jednak nastąpiła uroczysta chwila w obecności Dyrekcji oraz Rodziców, bohaterowie tego dnia musieli zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności. Wszystko przebiegło wspaniale i nadeszła wyczekiwana chwila. Uczniowie zostali Pasowani. Zaproszeni goście byli bardzo wzruszeni podobnie jak wychowawczynie. Uczniowie otrzymali Akty Pasowania i słodkie niespodzianki. Dzień Pasowania w naszej szkole zbiega się zawsze z Dniem Edukacji Narodowej, dlatego wszystkim Uczniom i Pracownikom naszej szkoły życzymy wspaniałego i owocnego roku szkolnego 2018/2019.

« 2 z 26 »

Turniej szachowy o mistrzostwo października

TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO PAŹDZIERNIKA

W piątek 26 października odbył się turniej szachowy o mistrzostwo miesiąca. W zawodach zagrała rekordowa jak dotąd liczba 18 szachistów. Turniej składał się z 5 rund po 10 minut na zawodnika każda. Po pięciu partiach najlepszy okazał się Stanisław Walkowiak z klasy VIII D, który w decydującym pojedynku pokonał Filipa Małeckiego z V D, który mimo porażki był drugi, na najniższym stopniu podium stanął jego brat Jakub Małecki zdobywając 3,5 punktu, podobnie jak 4 zawodnik Adam Machoj z VII B. Wśród dziewcząt najlepiej zagrała Lidia Cegiel z klasy V D.

W.Walkowiak

 

« 1 z 21 »

„Ojczyzna” – wyjście do Teatru Polskiego klasy 2a, 2b, 2c

„Ojczyzna” to spektakl, który nas zaskoczył…. Zaczął się od wspólnego budowania muru z kartonów, na których każdy uczestnik zapisał swoje imię. Następnie aktorzy z kartonów niczym klocków, albo pojedynczych sylab, tworzyli kolejne konstrukcje. W symboliczny sposób pudełka stawały się domem, drogą, łodzią. Przesłanie „Ojczyzny” to komunikacja,  trud nieustannego budowania od nowa, razem.

« 1 z 6 »

„Opowiem Ci o wolności” – wycieczka klas 2a, 2b do Bramy Poznania

,,Opowiem Ci o wolności”- to tytuł warsztatów, w których uczestniczyliśmy 5.10. w Bramie Poznania. Opowiedziana przez animatorkę historia rodzeństwa i ich rodziny mieszkającej  na Śródce w czasach kiedy język polski był zabroniony nie tylko w szkole….. bardzo nas poruszyła. Dzieci czuły się źle z powodu tego, że wszędzie musiały posługiwać się językiem niemieckim, którego nie znały i nie rozumiały. Przez długich sto lat, rodzina Kasi i Michała językiem polskim posługiwała się tylko w domu, a na jej drodze stanęli ,,źli ludzie”, którzy odebrali im spokojne życie.  Przesłaniem historii była myśl: ,,Nie da się zabronić ludziom być dobrym dla innych, a od tego zaczyna się bycie wolnym człowiekiem……”

« 1 z 7 »

Dzień głośnego czytania – „Niepodległe czytanie”

,,Dniem głośnego czytania” rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Sto lat Polsko!”.

Zaproszeni rodzice czytali nam fragmenty książek opowiadające o ich ulubionych bohaterach i wydarzeniach związanych z historią  Polski. Poznaliśmy wojenne losy Niedźwiedzia Wojtka, dzieciństwo Ignacego Paderewskiego, wiersze Jana Brzechwy, historię pradziadka koleżanki Emilki. Bardzo czekaliśmy na ten dzień i prosimy o jeszcze…

« 1 z 11 »

Dbamy o bezpieczeństwo

O tym jak zachowywać się bezpiecznie w szkole, w domu i na ulicy uczymy się od najmłodszych lat. Na początku każdego roku szkolnego odwiedzają nas policjanci, którzy  przypominają nam  o tych ważnych zasadach. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach naszą szkołę odwiedziły funkcjonariuszki Policji z Referatu do Spraw Nieletnich, które przybliżyły nam różne zagrożenia. Przypomnieliśmy sobie jak poruszać się w ruchu ulicznym, jak postępować w kontaktach z obcymi i kogo zaalarmować w razie niebezpieczeństwa. Po takiej wizycie, każdy czuje się bezpieczniejszy.

1
Aperture: 1.9Camera: SM-J500FNIso: 160Orientation: 1
« 1 z 7 »

 

 

Dzień chłopca klasy 1a, 1c, 2b, 2c, 3a

Dzień chłopca to miłe święto obchodzone co roku. Każda klasa na swój sposób świętowała ten dzień. Pierwszacy świętowali po raz pierwszy. W tym dniu każdy mógł bawić się swoimi ulubionymi zabawkami lub zagrać w ulubioną grę z kolegą z klasy.  W 2b dziewczynki obdarowały chłopców klockami,,Lego”. W 2c chłopcy wzięli udział w  „testach sprawnościowych”, poradzili sobie oczywiście bardzo dobrze i otrzymali nagrody. W klasie 3a, jak co roku dziewczynki przygotowały tyle upominków, ilu mają kolegów w klasie. Piękne, pomysłowe i kolorowe prezenty bardzo ucieszyły chłopców. Nie zabrakło też gromkiego „Sto lat” i wielu serdeczności.

« 1 z 12 »

Dzień Otwarty w Hospicjum Palium

Dzień Otwarty w Hospicjum Palium

       13 października młodzi wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Hospicjum Palium w Poznaniu. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Z tej okazji na terenie Hospicjum odbył się koncert oraz wystawa obrazów. Wolontariusze mogli zobaczyć miejsce, z którym od 4 lat współpracuje nasza szkoła.

« 1 z 9 »

Konsultacje z rodzicami

Konsultacje z rodzicami
18października 2018 r. (czwartek)

Szkoła Podstawowa nr 61

Kl. I – III         godz. 17.00 – 18.30

Kl. IV – VIII      godz. 17.00 – 18.30

Gimnazjum nr 35

Kl. III          godz. 17.00 – 18.30

 

Skip to content