Notatka z wycieczki do Centrum Kultury Zamek

Wraz z klasą 23 listopada 2022 r. byłem na ciekawej wycieczce w Zamku na wystawie pt. „Tryumf koloru”. Podziwialiśmy arcydzieła grafiki francuskiej z przełomu XIX i XX wieku z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Na wystawie tej zaprezentowano ponad 100 prac. Największe wrażenie zrobiła na mnie grafika ,,Eldorado” – była dużych rozmiarów i ,,rzucała się w oczy” z powodu kontrastujących i wyraźnych barw – żółtej, czarnej oraz czerwonej. Na warsztatach dowiedziałem się ciekawe rzeczy na temat mieszania i powstawania kolorów. Wycieczkę uważam za udaną.

Michał Smoliński kl. 5c

No Images found.

Dzień zdrowego śniadania

Z okazji Dnia zdrowego śniadania uczniowie kl. VI c skorzystali z możliwości, jakie daje sala wyposażona w ramach programu Laboratoria Przyszłości i przygotowali smaczne i pożywne drugie śniadanie.

« z 7 »

Zajęcia Lego w klasach I-III

« z 26 »
Klasa 1b

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach I-III

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali o tym, co to znaczy być życzliwym i w jaki sposób możemy okazywać życzliwość. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów i gestów, pozytywnych emocji. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

« z 17 »

Śniadanie Daje MOC!

Kolejny rok przy okazji  Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, wypadającego 8 listopada, w klasach I-III rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Wiemy już na ten temat bardzo dużo: znamy piramidę żywieniową, wiemy jakie produkty są dla nas zdrowe, które z nich dodadzą nam energii, które witamin, co wzmacnia pracę naszego mózgu i naszych mięśni. Potrafimy też skomponować pełnowartościowy posiłek. Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy i szukania inspiracji do przygotowywania śniadań, które dają moc. 

Smacznego 🙂

« z 57 »

Akademia Piłkarska Reissa w klasach I-III

Wszystkie klasy I-III miały okazję uczestniczyć w treningu zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Reissa. To wspaniała zabawa i nauka gry w piłkę nożną. Czas bardzo szybko nam minął jak widać na zdjęciach.

« z 19 »

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone każdego roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je dopiero w roku 1989.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.


Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie poszczególnych klas realizowali projekt „Polska Niepodległa”. Efektem ich pracy było wykonanie plakatów o tematyce patriotycznej, które ozdobiły korytarz szkolny. Natomiast 10 listopada o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym i odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość została uświetniona przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili umundurowani uczniowie XXIX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, klasy sportowo-obronnej.

Ewa Kalinowska

« z 6 »

Święto Niepodległości w klasach I-III

« z 7 »
Skip to content