Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie Szkoły Podstawowej nr 61 stawili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski, a następnie głos zabrała pani Dyrektor Tamara Przybyła-Bartczak. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich rodziców, nauczycieli oraz uczniów. W swoim wystąpieniu przybliżyła ważne karty z naszej historii: wydarzenia z września 1939 roku. Część artystyczną przygotowała klasa V b.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil!

« 1 z 22 »

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
w Szkole Podstawowej nr 61 w Poznaniu

2 września 2019 r.

Klasy IV – VIII

Godz. 9.00 – przed budynkiem szkoły, później w salach lekcyjnych

Klasy I – III

Godz. 10.00 – przed budynkiem szkoły, później w salach lekcyjnych

Przydział sal nastąpi w późniejszym terminie.

                                                                                              Dyrektor szkoły

                                                                                 Tamara Przybyła-Bartczak

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Za nami Tydzień bezpieczeństwa. Uczniowie klas IV-VIII i III GIM. mieli okazję, by zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wakacjach, a także w Internecie. Celem zajęć było wzmocnienie w dzieciach przekonania, że każdy z nas ma prawo czuć się bezpiecznie. Zajęcia miały również uświadomić uczniom, że o własne bezpieczeństwo trzeba dbać. Rozwijaliśmy umiejętności identyfikacji sytuacji bezpiecznych i niebezpiecznych oraz nauczyliśmy się, jak reagować w sytuacjach trudnych i do kogo zgłaszać się po pomoc.

Poniedziałek
W poniedziałek zapoznaliśmy się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się m.in. jak bronić się przed agresją słowną, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, dlaczego należy dbać o swój wizerunek w sieci i jakie zagrożenia niosą nowe technologie wykorzystane w nieodpowiedzialny sposób.

Wtorek
Tego dnia uczniowie wykorzystali swoje zdolności plastyczne. Wspólnie tworzyliśmy plakaty o tematyce bezpieczeństwa. Poruszyliśmy tematykę bezpieczeństwa na drodze, w czasie podróży, w Internecie czy podczas wakacji. Dowiedzieliśmy się również, jak zareagować w sytuacji wypadku oraz jakie są podstawowe zasady bezpiecznej ewakuacji.

Środa
W środę zapoznaliśmy się z rodzajami przemocy oraz sposobami radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Stworzyliśmy słowniczek pojęć związanych z bezpieczeństwem w języku angielskim, który może okazać się przydatny na wakacjach. Rozwijaliśmy także umiejętność dbania o swoje bezpieczeństwo, ochrony własnych granic oraz szanowania granic innych osób. Tego dnia odbyło się również spotkanie z ratownikami WOPR – prelekcja dotyczyła bezpiecznych wakacji nad wodą.

Czwartek
Tego dnia dowiedzieliśmy się, jak powinna wyglądać droga ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarem i co robić, gdyby do takiej sytuacji doszło w szkole. Poruszymy również tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piątek
W piątek, zgodnie z tradycją, zorganizowany został Dzień sportu, podczas którego również dbaliśmy o swoje bezpieczeństwo. Uważaliśmy, by nie przebywać za długo na słońcu, pamiętaliśmy by chronić się przed upałem nosząc czapki i pijąc duuużo wody.

To był ważny tydzień! Bezpiecznych wakacji 


« 1 z 11 »

„W naszej szkole koniecznie trzeba żyć zdrowo i bezpiecznie”

Zbliża się koniec roku szkolnego i jednocześnie koniec  realizowanego projektu  „W naszej szkole koniecznie trzeba żyć zdrowo i bezpiecznie”. Podczas trwania  tego przedsięwzięcia uczniowie z klas I – III wykonywali  rozmaite zadania, mające na celu  wyrobienie nawyków pozwalających żyć zdrowo i bezpiecznie.

Co robiliśmy?

Wykonaliśmy  klasową  Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej w formie plakatu.

« 1 z 4 »

Obchodziliśmy  Dzień Czystego Stołu, gdzie nauczyliśmy się prawidłowo przygotować nakrycie stołu oraz poznaliśmy podstawowy savoir – vivre zachowania przy nim.

« 1 z 4 »

Założyliśmy klasową hodowlę roślin jadalnych „Witaminowa łąka”, gdzie znalazła się cebula, rzeżucha i inne smakołyki.

« 1 z 8 »

Obchodziliśmy  „Kolorowy tydzień”, gdzie spożywaliśmy  warzywa i owoce w różnych kolorach (każdego dnia inny kolor),  a  nasze ubrania były odpowiednie do koloru spożywanego posiłku (czerwone, zielone, żółte…).

« 1 z 21 »

Braliśmy udział w konkursie ” Zdrowa książka kucharska”, która nie miała być smaczna, ale zawierać miała zdrowe i smaczne przepisy posiłków.

« 1 z 2 »

Odwiedziliśmy   Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, gdzie mieliśmy okazję naocznie uczestniczyć w funkcjonowaniu numeru alarmowego 112, rozmawiać z osobami „pierwszego kontaktu”.

« 2 z 7 »

Przeszliśmy szkolenie udzielania pierwszej pomocy.

« 1 z 12 »

Spotkaliśmy się  z przedstawicielami Policji, którzy uzmysłowili nam jak ważne jest nasze i innych bezpieczeństwo nie tylko w wakacje.

« 1 z 5 »

Mieliśmy spotkanie z przedstawicielem WOPR by bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

« 1 z 3 »

Dnia 17 czerwca w auli szkolnej odbyło się podsumowanie projektu, które miało na celu  przypomnienie i powtórzenie tych wszystkich wiadomości oraz umiejętności, dotyczących zdrowego odżywiania, roli aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka oraz bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Uczniowie zaprezentowali piosenki, hasła, rymowanki  i wiersze. Doskonale odpowiadali na zadawane pytania.

Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które wykonywaliśmy sprawiły, że każdy uczeń wie jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w konkursie.

Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych wakacji, przede wszystkim bezpiecznych, a także wielu wspaniałych zabaw w gronie koleżanek i kolegów!

Koordynatorki projektu

Justyna Pasternak

Sylwia Smolarek

Jolanta Sieradzka

« 2 z 6 »

Wycieczka klasy 3a i 3b do Mniszek

17 czerwca klasy trzecie wybrały się do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, by poznać ginące zawody, oraz by wziąć udział w warsztatach wikliniarstwa. Świetna i mądra wycieczka.

« 1 z 5 »

Międzyklasowy turniej w piłkę nożną klas 4-6. Zwycięża klasa 5A

Zwycięzcy turnieju piłki nożnej – 5A

Dnia 17 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej piłki nożnej klas czwartych, piątych i szóstych. Rozegrane mecze dostarczyły wielu emocji, zarówno te w fazie grupowej, jak i w fazie finałowej. Do półfinałów dostały się trzy najlepsze drużyny z każdej grupy: klasa 5a, 5d, 6a oraz najlepsza drużyna z drugiej pozycji klasa 5b. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, w tym roku Puchar Pani Dyrektor zdobyła klasa 5A.

PÓŁFINAŁY

12:00 5A – 6A 1:1 (2:1)

12:12 5D – 5B 3:0

MECZ O 3 M.

12:25  6A – 5B 2:2 (4:3)

FINAŁ

12:35 5A – 5D  5:0

Klasyfikacja końcowa:

  1. Klasa 5A
  2. Klasa 5D
  3. Klasa 6A
  4. Klasa 5B
« 1 z 146 »

Dzień Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim

Upalna sobota nie odstraszyła młodych wolontariuszy z poznańskich szkół, którzy przybyli licznie na Stary Rynek, gdzie odbywał się dzień dla Hospicjum Palium. 

Podczas  Jarmarku Świętojańskiego  15 czerwca  2019 r., na ręce pani Andżeliki Barańskiej zostały złożone podziękowania dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły za pomoc i aktywne działanie w ramach Motylego wolontariatu na rzecz Hospicjum Palium w roku szkolnym 2018-2019. Podziękowania wręczyła pani Dorota Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego oraz pani Barbara Grochal.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom oraz dobrym ludziom za każde wsparcie podczas zbiórek i akcji charytatywnych. Życzymy wszystkim cudownych wakacji i niesamowitych przygód! Do zobaczenia we wrześniu!

« 1 z 4 »

Koordynatorki Motylego Wolontariatu

Świętujemy Dzień Dziecka w kinie Helios – klasa 2a

Skip to content