Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

 

Konkurs „Wywiedzione ze słowa”

Drodzy uczniowie! Szanowni nauczyciele i rodzice!

W czwartek 14 lutego odbył się w naszej szkole konkurs Wywiedzione ze słowa,  który ma już u nas wieloletnią tradycję. Bardzo nas cieszy fakt, że tak jak w latach ubiegłych zgłosiło się do udziału w nim wielu uzdolnionych małych i większych artystów różnych poziomów wiekowych. Nie mamy wątpliwości, że rosną i rozwijają swoje skrzydła w szkole  przyszłe talenty  aktorskie. Wszystkim gratulujemy występu oraz dokonania trafnego wyboru tekstu, przygotowania rekwizytów a przede wszystkim odwagi.  Każdy z nich już jest wygrany, bo zaprezentował swój talent przed niełatwą publicznością , czyli swoimi kolegami i koleżankami.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:

I miejsce  ex aequo  – Dominika Grześkowiak VII b  oraz Maksymilian Smakulski VI b
II miejsce   – Małgorzata Kryścio IV c
III miejsce  ex aequo  – Martyna Zając V  b oraz Marta Pachciarek IV b
Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Kamila Kaczmarek IV b oraz Konrad Jaskulski IV a

Wszystkim uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach!

Organizatorzy: Urszula Borucka i Danuta Staniszewska

Pokaż, że kochasz…

Szkolni wolontariusze wiedzą, że dobro należy rozsiewać wszędzie. Z okazji zbliżającego się dnia św. Walentego spotkaliśmy się, by wspólnie przygotować kartki walentynkowe dla podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu. Mamy nadzieję, że kilka miłych słów oraz pięknie wykonane kartki 14 lutego sprawią radość wielu osobom. Pamiętajmy, że ten dzień powinien być dla wszystkich wyjątkowy, nie tylko dla zakochanych.
« 1 z 5 »

XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni”

XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni”

„Kiedy lubię jakąś książkę, chcę, żeby wszyscy ją przeczytali. A już zwłaszcza miłe osoby.”
                                                                               M. Musierowicz „Feblik”

         Zapraszamy  wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum bacznie śledzących losy bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz do udziału w konkursie czytelniczym.

 Cele konkursu:

 • popularyzacja twórczości poznańskiej pisarki – Małgorzaty Musierowicz
 • kształtowanie postawy wrażliwego i wnikliwego czytelnika
 • rozwijanie zdolności teatralnych

Warunki uczestnictwa:

Wymagana znajomość lektur:

 • „Dziecko piątku”
 • „Kłamczucha”
 • „McDusia”
 • „Wnuczka do orzechów”
 • „ Ciotka Zgryzotka”

Etapy konkursu:

Konkurs odbywa się drużynowo.

Etap 1:

Reprezentanci danej szkoły ( maks. 3 osoby )  prezentują krótką scenkę przygotowaną spośród podanych pozycji książkowych.

Etap 2:

Konkurs drużynowy ze znajomości lektur.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia. Opiekunowie otrzymają podziękowania i zaświadczenia.

Jury konkursowe oceni uczestników wg następujących kryteriów:

 • sposób adaptacji tekstu literackiego do potrzeb teatru
 • grę aktorów
 • ogólny wyraz artystyczny
 • znajomość lektur
 • Konkurs odbędzie się dnia 9 maja 2019 r. o godz. 14. 00 w auli Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu. Wstępne zgłoszenie należy przesłać na adres szkoły do końca lutego  br.

                                                                   Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: Wiesława Jechalke 0- 61 8726 135 wjechalke@op.

Zebrania z rodzicami

Szkoła Podstawowa nr 61
30.01.2019 r. (środa)
Klasy I – III – godz. 17.00
31.01.2019 r. (czwartek)
Klasa IV – VI – godz. 17.00
Klasy VII – VIII – godz. 17.30
Gimnazjum nr 35
31.01.2019 r. (czwartek)
klasy III – godz. 17.30

Igrzyska Dzieci – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Dnia 26 września odbyły się biegi sztafetowe na dystansie 8x800m przy Polanie Harcerza.

Sztafeta dziewcząt zajęła 18 miejsce na 28 startujących szkół uzyskując łączny czas 30 minut i 24 sekund, natomiast sztafeta chłopców osiągnęła 23 miejsce na 28 startujących szkół, uzyskany czas to 29 minut i 1 sekundy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Chłopcy: Filip Małecki, Jakub Buchta, Szymon Andrzejewski, Konrad Smakulski, Milan Bromberek, Jan Czyżewski, Kacper Bandura, Maurycy Janiak, Hubert Buliński.

Dziewczęta: Aleksandra Chudziak, Hanna Koszarek, Martyna Wójkiewicz, Hanna Cierniak, Lidia Cegiel, Zuzanna Szyszka, Pola Kaszyńska, Zofia Konieczna, Aleksandra Żyniewicz.

Marcin Sobiech

27 finał WOŚP

RUSZYŁA!!!!!!!

Zawsze znajdą się osoby, które chcą pomagać i mogą to robić. Po raz drugi wzięliśmy udział  w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć na dworze lało i rozpoczęły się upragnione ferie zimowe to w SP 61 było wspaniale, głośno, smacznie i bezinteresownie. Występowało mnóstwo artystów min. laureaci Szkolnego Konkursu Talentów dla klas I – III „Mam Talent”: Natasza Przybył, Anna Torka, Weronika Torzecka, Kornelia Garczyk, Nina Matz, Natalia Hoppel, Gabrysia Osińska, Maja Wójcik. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował zespół „Storpeda” i zespół muzyczny klas II – ich pod kierownictwem pani Agnieszki. Mogliśmy zachwycać się pięknymi głosami Marysi Kromólskiej, Zuzanny Gałki, Gosi Ochowiak, Weroniki Matuszewskiej, Joanny Kiełczewskiej i Katarzyny Staśczak. Wyjątkowym gościem był zespół taneczny „Czeba się wyluzować”, który mieliśmy okazję oglądać w Konkursie Mam Talent i który przeszedł tanecznym krokiem do półfinału. Oczywiście to nie wszystko!!!! Sprzedaż ciast cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bo i wypieki były lepsze niż w niejednej cukierniJ. W sali gimnastycznej każdy mógł zmierzyć swoje wyniki na ergometrze i wziąć udział w zabawach sportowych. Licytacje jednak podniosły atmosferę, każdy chciał mieć koszulkę z podpisem Grosickiego i sesję fotograficzną w plenerze. „Sprzedaż cegiełek” okazała się również nie lada gratką.

Wszystkim bardzo dziękujemy za dobre serce, pomoc oraz wsparcie
i do zobaczenia w przyszłym roku.


Wolontariusze z pomocą Państwa zebrali 16700,67zł

« 2 z 45 »

Warsztaty krawieckie w klasie 3a

21 grudnia uczniowie klasy 3 a wraz z rodzicami, spędzili miło czas podczas zorganizowanych w sali warsztatów krawieckich. Dzieci szyły bałwanki, renifery i choinki. Spotkanie ubogaciły występy uczniów oraz wizyta Gwiazdora.

« 1 z 7 »

Skip to content