Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniach 18.04., 19.04.2019 oraz 23.04.2019r., za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła nie zapewni zajęć opiekuńczych dla Państwa dzieci.

Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniach od 15.04. do 17.04.2019, za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła nie zapewni zajęć opiekuńczych dla Państwa dzieci.

Przypominam, że dni 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. zostały wybrane jako dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z egzaminami zewnętrznymi, zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego.

Egzamin klas VIII

Kochani,
przypominam, że w dniach od 15 do 17.04.2019 r. odbędzie się egzamin klas ósmych. Proszę zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną lub dowód osobisty, długopis z czarnym wkładem ( niezmazywalnym), na matematykę linijkę. Proszę aby wszyscy stawili się najpóźniej o godzinie 8.25.
Oczywiście trzymam kciuki i wierzę, że dacie z siebie wszystko!!!!!
W końcu jesteście mądrzy i potraficie się skoncentrować.

Z pozdrowieniami

Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniach od 10.04. do 12.04.2019, za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła nie zapewni zajęć opiekuńczych dla Państwa dzieci.

Przypominam, że dni 10, 11, 12 kwietnia oraz 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. zostały wybrane jako dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z egzaminami zewnętrznymi, zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego.

Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

21 marca w klasie 3a

Klasa 3a postanowiła rozpocząć kalendarzową wiosnę od malowania drewnianych żonkili. Największą  jednak klasową atrakcją, stała się hodowla patyczaków, którymi  należy opiekować się, by nasi nowi przyjaciele mieli co jeść i mogli się rozmnażać.  Patyczaki otrzymały od dzieci nawet imiona: bez jednego czułka i nóżki jest malutka Żanetka , największa jest Zocha, są także Zenek, Zenobia, Ziutek, Zuzia i Zbyszek 😉

Dzień kolorowej skarpetki

Dzień Kobiet klasa 1a, 3a

8 marca to okazja, by chłopcy obdarowali drobnymi upominkami swoje koleżanki z klasy. Od trzech lat w klasie 3a jest zwyczaj, że każdy przynosi tyle drobiazgów, ile jest kobietek w klasie. Podobne działanie jest też w Dniu Chłopca, gdy przychodzi kolej na umilenie dnia kolegom. Takie serdeczne gesty i słowa są bardzo ważne. Pani czytała wszystkim książkę „Bon czy ton”, gdzie poznawaliśmy jeszcze inne sposoby okazywania życzliwości. Dzięki tej książce na pewno będziemy potrafili zachowywać się właściwie w różnych życiowych sytuacjach.

INFORMACJA W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W DNIU 8 KWIETNIA 2019 R.

Poznań, 02.04.2019r.

Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu oraz Gimnazjum nr 35 w Poznaniu

Szanowni Państwo,

działając jako Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 61 oraz Gimnazjum nr 35 w Poznaniu niniejszym informuję, że w związku z bezterminowym strajkiem pracowników szkoły zaplanowanym od dnia 8 kwietnia 2019, dyrekcja nie jest w stanie zapewnić wystarczającej liczby pracowników do prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz sprawowania opieki nad Państwa dziećmi. W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja wystąpiła do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć od dnia 8 kwietnia 2019 roku, na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

Rozpoczęcie akcji strajkowej od dnia 8 kwietnia 2019 r. będzie wiązało się z brakiem możliwości przyjęcia dziecka pod opiekę szkoły od tego dnia z uwagi na brak odpowiedniej liczby nauczycieli, którzy mogliby zapewnić bezpieczne warunki przebywania młodzieży w szkole.

O wyrażeniu zgody przez Wydział Oświaty na zawieszenie zajęć bądź odmowie jej wyrażenia zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

Jako dyrekcja szkoły prosimy o zrozumienie w tym trudnym czasie. W naszej ocenie jedynym rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo Państwa dzieci jest zawieszenie zajęć na podstawie powołanych wyżej przepisów.

Ze względu na dynamiczny charakter sytuacji zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym, prosimy o częste i uważne śledzenie naszych komunikatów. O wszystkich zmianach będziemy Państwa informować.