Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wydarzenie odbyło się 12 kwietnia 2024 r. Celem konkursu jest rozwój kompetencji językowych i czytelniczych. Walory czytanych książek odkryli przed słuchaczami uczestnicy konkursu. Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce ex aequo

Sonia Talarowska kl. 4b

Małgorzata Starczyńska kl. 6a

Gabierla Osińska kl. 7c

III miejsce ex aequo

Antoni Kruś kl. 4d

Weronika Torzecka kl. 6a

Igor Lisiński kl. 4a

Veronika Maslova kl. 5a

Nagrodę publiczności otrzymała Małgorzata Starczyńska z kl. 6a

Gratulujemy każdemu z osobna, doceniając staranność przekazu i chęć podzielenia się emocjami.

Urszula Borucka, Andżelika Barańska-Sobiech

Culturiada 2024

Naszą szkołę reprezentowała Gabierla Osińska z kl. 7c, która zdobyła wyróżnienie. Gabrysia przygotowała pracę konkursową w kategorii -parafraza obrazu. Inspiracją było dzieło „Guernica” P. Picassa. Pracę naszej uczennicy można oglądać do końca kwietnia 2024 na wystawie, która znajduje w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu, Aleja Niepodległości 43.

Gratulujemy dobrych pomysłów i talentu!

No Images found.

Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi w szkole to święto matematyki, które obchodzimy 14 marca . W ramach tego dnia nauczyciele matematyki zorganizowali wiele ciekawych aktywności, które pozwoliły lepiej poznać tę niezwykłą liczbę. Uczniowie mieli za zadanie na kolorowych kartkach narysować cyfry, które utworzyły fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Praca została przedstawiona na korytarzu szkolnym.

Został ogłoszony Matematyczny Konkurs Fotograficzny dla klas IV-VIII.

A oto jego wyniki oraz zdjęcia:

MIEJSCE I : Jan Góra kl. 6b „Wodne okręgi”

MIEJSCE II: Stanisław Jańczak kl. 6a „Piszne śniadanie” oraz Weronika Maslova kl. 5a „Koła w moim sportowym życiu”

MIEJSCE III” Monika Musielak kl. 6b „Przecięta gałąź” oraz Antoni Linka kl. 4c „Siewnik ręczny”

Wyróżnienie: Izabela Maćkowska kl. 5a „Belix”

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za pomysłowe oraz pięknie wykonane fotografie!

Nakrętka do soku tymbark

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki w klasach I-III.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie klasy wykonali oraz założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”.

Sposób na lekcję powtórzeniową

Podczas lekcji pt. Powtórzenie ułamków zwykłych za pomocą stacji zadaniowych z wykorzystaniem kostek matematyczny, w której uczestniczyła klasa 5c było bardzo interesująco i interaktywnie. Na każdej stacji zadaniowej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami matematycznymi dotyczącymi ułamków. Na jednej stacji musieli dodawać i odejmować ułamki zwykłej , na kolejnej mnożyć i dzielić, a jeszcze innej porównywać ułamki. Wykorzystanie kostek do gry jako narzędzia edukacyjnego sprawiło, że zadania stały się bardziej przystępne i zrozumiałe dla uczniów. Podczas pracy w grupach, uczniowie mieli okazję do wspólnego rozwiązywania problemów. Dzięki tej lekcji uczniowie mieli okazję do solidnego przypomnienia sobie materiału związanego z ułamkami, co na pewno wpłynie pozytywnie na ich dalsze wyniki w nauce matematyki

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Mamy zaszczyt poinformować, że tytuł finalisty Olimpiady Matematycznej Juniorów otrzymał Szymon Kierzynka z klasy VIII A.

GRATULUJEMY SZYMONOWI ORAZ JEGO RODZICOM!

Dzień Motyla

14 marca każdego roku obchodzimy Dzień Motyla, który został ustanowiony po to, aby uhonorować te piękne, barwne oraz pożyteczne owady.

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy przyczyniliście się do kolejnego sukcesu „grając” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Wspólnymi siłami podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy

27475,78 +10 euro!!!

Do zobaczenia za rok!

SIEMA!!!

Zapraszamy do obejrzenia filmu od Jurka Owsiaka z pozdrowieniami dla nas!

Magiczne krzesła klasy 4d

Uczniowie klasy 4d po zakończonym cyklu lekcji dotyczących lektury „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” pracowali nad projektem swoich magicznych krzeseł. Z czeluści szkolnej piwnicy wybraliśmy dwa krzesła, które odrestaurowaliśmy. Chłopcy i dziewczyny zaangażowali się w pracę z przedmiotem i w ten sposób powstały dwa piękne, kolorowe krzesła, które mają swoje miejsce w sali nr 15.

Lekcja ta pokazała jak ważna jest współpraca, która również pojawiła się w lekturze Andrzeja Maleszki.

Dzień Wrażliwości, Motyla i Kolorowej skarpetki, czyli witamy wiosnę!

Jak co roku w naszej szkole 21 marca uczniowie przychodzą ubrani w kolorowe stroje. Sale lekcyjne zamieniają się w kwietne łąki, na twarzach każdego widnieje uśmiech. Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy wspólnym tańcem Belgijką. Nie zapomnieliśmy, że to dzień osób z zespołem Downa – ubraliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Już czuć pierwsze oznaki wiosny! Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!