V Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

Nasza szkoła wzięła w marcu tego roku udział w  V Ogólnopolskim Czytaniu  „ Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Akcji patronuje Wydawnictwo Akapit Press, z którym nasza szkoła współpracuje. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami czytali fragmenty książek, nagrywali filmy, wykonywali zdjęcia, plakaty teatralne, rysunki do książek. Wspólne czytanie zaowocowało większym zainteresowaniem książkami poznańskiej pisarki. Wielu uczniów z chęcią sięgnęło po kolejne powieści z serii „Jeżycjada”.

Wielkanocne spotkania kl.1d

Tydzień Liczby Pi

W dniach 15 – 19 marca 2021 roku odbył się przeprowadzony w formie zdalnej „Tydzień Liczby Pi”. Projekt miał na celu pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Uczniowie mieli za zadanie wyznaczyć liczbę Pi, dokonując odpowiednich pomiarów okrągłych przedmiotów:

Poznali metodę Buffona:

Wykonali prace plastyczne z kół i okręgów:

Szyfrowali liczbę Pi za pomocą wiersza oraz ukrywali w melodii:

W ostatnim zadaniu uczniowie udali się po nieskończony, fotograficzny bieg po rozwinięcia liczby Pi. Zadanie polegało na zrobieniu jak największej liczby zdjęć różnych cyfr.

Oto jak zaPisaliśmy liczbę Pi:

Dziękujemy za udział w projekcie oraz gratulujemy kreatywności i zaangażowania!

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom i nagrodę niespodziankę.

Organizatorki:

Katarzyna Matuszek, Karolina Warmbier, Karina Wiczyńska

Dzień wrażliwości – 21 marca

Szkolni wolontariusze nie zapomnieli w tym roku o Dniu wrażliwości, który przypada 21 marca. Postanowiliśmy połączyć Dzień Motyla z Dniem kolorowej skarpetki (Światowy Dzień Zespołu Downa). Cieszy fakt, że wielu uczniów w tym dniu zrobiło coś dobrego dla swoich bliskich, a nawet sąsiadów. Obowiązkowym elementem garderoby były kolorowe skarpetki „nie do pary”, które symbolizują akceptację, tolerancje, wrażliwość i szacunek dla osób z zespołem Downa.

Liczymy, że w obecnych czasach, nasi uczniowie wspierają osoby starsze, samotne. Pamiętajcie, wystarczy drobny gest, uśmiech, słowo, by komuś poprawić nastrój J

Koordynatorki Szkolnego Wolontariatu

Wiosenna gra kl.1a

Dzień Kobiet w kl.1a,1b,1d,3a

Z okazji Dnia Kobiet wszystkie klasy świętowały. Obywały się różne pomysłowe zabawy. Dziewczynki z klasy 1a i 1b wykonały wspaniale wszystkie przygotowane dla nich zadania i otrzymały w nagrodę medale i drobne upominki. Dziewczynkom gratulujemy gracji, zaradności i sprawności! To był miły dzień.