Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

Górska historia klas VI

Klasy 6a i 6b 8 maja o godzinie 7.00 wyjechały na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Ząbkowice Śląskie i poznaliśmy historię tego miasta. Następnie  wdrapaliśmy się na Obryw Skalny w miejscowości Bardo. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w hotelu w Dusznikach Zdroju, gdzie później zwiedziliśmy park zdrojowy.

Drugiego dnia udaliśmy się do Kaplicy Czaszek. Mimo że pogoda nam nie dopisywała, wszyscy byliśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni, co pomogło nam w zdobyciu Szczelińca Wielkiego. Jeśli chcecie zobaczyć śnieg w maju, to tylko w szczelinach Gór Stołowych. Przez cały czas towarzyszyła nam pani przewodnik, znająca wiele anegdot o każdym mijanym miejscu. Zaraz potem wyruszyliśmy do Wambierzyc zwanych Jerozolimą Śląską, gdzie mogliśmy podziwiać ruchomą szopkę.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy Kłodzko oraz Twierdzę, której podziemia wzbudziły w wielu z nas ogromne emocje. Wycieczka była wyczerpująca, ale wysiłek zawsze wynagradzały piękne widoki i miło spędzony czas wśród kolegów i koleżanek.

Wycieczka wielkanocna klas 1a,1b,1c do Szreniawy

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie. Podróż minęła szybko i śpiewnie, a na miejscu czekał już Pan Pisanka. Zaprowadził nas na przedstawienie okolicznościowe o tematyce wielkanocnej. Spektakl był bardzo zabawny, bo występował tam śmieszny uczeń kurczak i groźny profesor zając. Po spektaklu odbyły się warsztaty plastyczne, każdy wykonał swoją pisankę z gęsiego jajka. Po śniadanku udaliśmy się na kiermasz świąteczny. Bardzo ciekawa była również ekspozycja tradycyjnego stołu wielkanocnego. Podczas wycieczki utrwaliliśmy sobie wiadomości o wiosennych miesiącach, tradycjach Świąt Wielkanocnych, jak kiedyś ludzie obchodzili to wyjątkowe święto.

Unicef – laleczki

Pod koniec lutego w naszej szkole uczestniczyliśmy w akcji UNICEF, podczas której niektórzy uszyli piękne laleczki, inni z kolei mogli je kupić, wspierając akcję i przekazując pieniądze na szczepienia dla dzieci z Afryki. Uczennice klas 6a i 6b zbierały dodatkowo pieniądze do puszki. Efektem tej pracy i Waszej życzliwości jest kwota 930,40 zł uzbierana na szczepienia. JESTEŚCIE WSPANIALI !

Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniu 25 kwietnia 2019 r., za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła nie zapewni zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla Państwa dzieci.

Proponuję w najbliższy czwartek tj. 25.04.2019. udział w zajęciach opiekuńczych w godzinach od 9 do 12.
Oferta kierowana jest do uczniów klas IV-VIII.
W salach nr 10,11,13 oraz w sali gimnastycznej i na boisku będą odpowiednio zajęcia plastyczne, gry planszowe oraz integracyjno-sportowe. Proszę zatem o zabranie strojów sportowych, przyborów plastycznych, gier planszowych itp.
Zajęcia te kierowane są do tych Państwa, którzy mają problem z zapewnieniem dzieciom opieki. Mam do dyspozycji 8 nauczycieli.

Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniu 24.04.2019r., za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła zawiesza zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze dla Państwa dzieci.

Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniach 18.04., 19.04.2019 oraz 23.04.2019r., za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła nie zapewni zajęć opiekuńczych dla Państwa dzieci.

Szanowni Państwo,

w związku z przedłużającą się akcją strajkową informuję, że w dniach od 15.04. do 17.04.2019, za zgodą Wydziału Oświaty, szkoła nie zapewni zajęć opiekuńczych dla Państwa dzieci.

Przypominam, że dni 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. zostały wybrane jako dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z egzaminami zewnętrznymi, zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego.