Uwaga uczniowie kl. 1 w roku szkolnym 2020/2021

Uprzejmie informujemy Rodziców przyszłorocznych uczniów kl. I, że wszystkie dzieci zapisane na podstawie druku „ZGŁOSZENIE…” (dzieci z rejonu) zostały przyjęte do Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu.

Listy z podziałem na klasy ukażą się po 20 sierpnia 2020 r. w holu szkoły.

Istotne zmiany w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nie stosuje się przepisów art. 154 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, co oznacza, iż na terenie województwa wielkopolskiego w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie stosuje się harmonogramu rekrutacji ogłoszonego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Zarządzeniem nr 110.1.8.2020 z dnia 30 stycznia 2020 r.

Tym samym termin 11 maja 2020 r. jako dzień rozpoczęcia rekrutacji elektronicznej i składania wniosków jest terminem NIEAKTUALNYM.

Pozostałe terminy rekrutacji wynikające z Zarządzenia WKO są również anulowane.

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia i klas wstępnych, zostaną określone przez Ministra Edukacji Narodowej i podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej ministerstwa.

Szczegółowe i bieżące  informacje w sprawie zasad rekrutacji znajdziecie Państwo na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Szczegółowe informacje na stronie KO – link

Ogłoszenie

W związku z zawieszeniem zajęć z uwagi na ochronę zdrowia dzieci i pracowników szkoły w Szkole Podstawowej nr 61 został powołany Sztab Kryzysowy. Jego zadaniem jest opracowanie strategii działań edukacyjnych w okresie od 11.03.2020 do 24.03.2020. Prosimy o systematyczne śledzenie informacji od nauczycieli, którzy wyznaczą uczniom zadania do samodzielnej realizacji a także będą służyli wsparciem i pomocą korzystając z TIK.

Tamara Przybyła-Bartczak

UWAGA!!! Zawieszenie zajęć.

Szanowni Państwo

Powołując się na rekomendacje Miasta Poznań jako organu prowadzącego informuję, że szkoła będzie zamknięta w dniach od 11 do 24 marca br.
Decyzję taką podjęto by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Dyrektor SP61
Tamara Przybyła-Bartczak

Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Mam zaszczyt poinformować, że Dominika Grześkowiak z kl. VIII b została FINALISTKĄ Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Olimpiada była organizowana przez Instytut Badań Literackich PAN.

Tym samym znalazła się wśród najlepszych uczniów z całego kraju. Świadczy to o wysokim poziomie Jej wiedzy i umiejętności, dojrzałości intelektualnej i poznawczej pasji.

Dominika przez cały okres nauki w szkole podstawowej udowadniała, że jej polonistyczne zdolności są bardzo rozległe. Życzymy Jej wielu sukcesów w szkole ponadpodstawowej!

Andżelika Barańska

nauczyciel języka polskiego

Konkurs „Instalogik”

Mamy zaszczyt poinformować o sukcesach naszych uczniów, którzy brali udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNYM „Instalogik”:

– Dominik Hałas kl. 5d – LAUREAT II stopnia na szczeblu ogólnopolskim, najlepszy wynik w województwie wielkopolskim.
– Krzysztof Łączny kl.4a – FINALISTA na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4.
– Marta Pachciarek i Gabriel Gapiński kl. 5b – FINALIŚCI na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

Karina Wiczyńska i Piotr Jankowski

Wirtualna galeria prac uczniów

Kolejna odsłona wirtualnej galerii prac uczniów. Tym razem możemy zobaczyć przegląd prac uczniów klas od 4 do 6. Czwartoklasiści malowali widoki ze swoich okien, piątoklasiści poszukiwali w naturze ciekawych form i układów kompozycyjnych. Uczniowie klas szóstych prezentują grafiki wykonane w technice druku wypukłego oraz rzeźby oparte na prostych elementach geometrycznych.

Kinga Berdysz