Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

Wycieczka klasy 3a i 3b do Mniszek

17 czerwca klasy trzecie wybrały się do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, by poznać ginące zawody, oraz by wziąć udział w warsztatach wikliniarstwa. Świetna i mądra wycieczka.

Międzyklasowy turniej w piłkę nożną klas 4-6. Zwycięża klasa 5A

Zwycięzcy turnieju piłki nożnej – 5A

Dnia 17 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej piłki nożnej klas czwartych, piątych i szóstych. Rozegrane mecze dostarczyły wielu emocji, zarówno te w fazie grupowej, jak i w fazie finałowej. Do półfinałów dostały się trzy najlepsze drużyny z każdej grupy: klasa 5a, 5d, 6a oraz najlepsza drużyna z drugiej pozycji klasa 5b. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, w tym roku Puchar Pani Dyrektor zdobyła klasa 5A.

PÓŁFINAŁY

12:00 5A – 6A 1:1 (2:1)

12:12 5D – 5B 3:0

MECZ O 3 M.

12:25  6A – 5B 2:2 (4:3)

FINAŁ

12:35 5A – 5D  5:0

Klasyfikacja końcowa:

1. Klasa 5A
  2. Klasa 5D
  3. Klasa 6A
  4. Klasa 5B

Dzień Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim

Upalna sobota nie odstraszyła młodych wolontariuszy z poznańskich szkół, którzy przybyli licznie na Stary Rynek, gdzie odbywał się dzień dla Hospicjum Palium.

Podczas  Jarmarku Świętojańskiego  15 czerwca  2019 r., na ręce pani Andżeliki Barańskiej zostały złożone podziękowania dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły za pomoc i aktywne działanie w ramach Motylego wolontariatu na rzecz Hospicjum Palium w roku szkolnym 2018-2019. Podziękowania wręczyła pani Dorota Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego oraz pani Barbara Grochal.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom oraz dobrym ludziom za każde wsparcie podczas zbiórek i akcji charytatywnych. Życzymy wszystkim cudownych wakacji i niesamowitych przygód! Do zobaczenia we wrześniu!

Koordynatorki Motylego Wolontariatu

Świętujemy Dzień Dziecka w kinie Helios – klasa 2a

Zawody naszych rodziców klasa 3b

Klasę odwiedziła mama naszego kolegi, która opowiadała nam o prawach dziecka, o zagrożeniach płynących z internetu oraz o ich konsekwencjach prawnych. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Wycieczka klas I do Deli Parku

Międzyklasowy Turniej w Palanta SP61 – Klasa 6B zwycięża

Zwycięzcy Turnieju – klasa 6B

Narzędzia

Dnia 14 czerwca odbył się międzyklasowy turniej w Palanta. W zawodach wzięły udział klasy czwarte, piąte oraz szóste. Drużyny zostały przydzielone do trzech grup po cztery zespoły. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup, klasy 5C, 6B, 6C oraz 5D jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Wszystkie mecze w fazie grupowej były bardzo zacięte, jednak to półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał dostarczyły najwięcej emocji.

PÓŁFINAŁY

12:00  5C – 6B (11:34)

12:12  6C – 5D (26:27)

MECZ O 3 M.

12:25 5C – 6C (31:17)

FINAŁ

12:35 6B – 5D (38:3)

Klasyfikacja końcowa:

1. Klasa 6B
  2. Klasa 5D
  3. Klasa 5C
  4. Klasa 6C

Zawody naszych rodziców klasa 1a

Klasę 1a odwiedzili rodzice uczniów, którzy opowiedzieli jak przyjemnie jest wykonywać zawód, który jest jednocześnie pasją. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się architekt oraz jak ważna jest praca prawnika.

Przedszkolaki z wizytą w klasie 3a

6 czerwca klasę III a odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola Nr 93. Wspólne zabawy, tańce i zajęcia poświęcone zawodom pokazały młodszym dzieciom, że nasza szkoła jest przyjazna i nie musi kojarzyć się tylko z nauką.

3719CgRTk6VBwbpbIlB6 foto+3

Jak nie czytam, jak czytam

Uczniowie klas I -III włączyli się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Razem ze starszymi kolegami z klas IV – VIII próbowali pobić rekord w ilości osób, które czytają w tym samym czasie. Każdy przyniósł swoją ulubioną książkę i oddał się czytaniu .