Notatka z wycieczki do Centrum Kultury Zamek

Wraz z klasą 23 listopada 2022 r. byłem na ciekawej wycieczce w Zamku na wystawie pt. „Tryumf koloru”. Podziwialiśmy arcydzieła grafiki francuskiej z przełomu XIX i XX wieku z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Na wystawie tej zaprezentowano ponad 100 prac. Największe wrażenie zrobiła na mnie grafika ,,Eldorado” – była dużych rozmiarów i ,,rzucała się w oczy” z powodu kontrastujących i wyraźnych barw – żółtej, czarnej oraz czerwonej. Na warsztatach dowiedziałem się ciekawe rzeczy na temat mieszania i powstawania kolorów. Wycieczkę uważam za udaną.

Michał Smoliński kl. 5c

Dzień zdrowego śniadania

Z okazji Dnia zdrowego śniadania uczniowie kl. VI c skorzystali z możliwości, jakie daje sala wyposażona w ramach programu Laboratoria Przyszłości i przygotowali smaczne i pożywne drugie śniadanie.

Zajęcia Lego w klasach I-III

Klasa 1b

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach I-III

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali o tym, co to znaczy być życzliwym i w jaki sposób możemy okazywać życzliwość. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów i gestów, pozytywnych emocji. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

Śniadanie Daje MOC!

Kolejny rok przy okazji  Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, wypadającego 8 listopada, w klasach I-III rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Wiemy już na ten temat bardzo dużo: znamy piramidę żywieniową, wiemy jakie produkty są dla nas zdrowe, które z nich dodadzą nam energii, które witamin, co wzmacnia pracę naszego mózgu i naszych mięśni. Potrafimy też skomponować pełnowartościowy posiłek. Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy i szukania inspiracji do przygotowywania śniadań, które dają moc.

Smacznego 🙂

Akademia Piłkarska Reissa w klasach I-III

Wszystkie klasy I-III miały okazję uczestniczyć w treningu zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Reissa. To wspaniała zabawa i nauka gry w piłkę nożną. Czas bardzo szybko nam minął jak widać na zdjęciach.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone każdego roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je dopiero w roku 1989.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie poszczególnych klas realizowali projekt „Polska Niepodległa”. Efektem ich pracy było wykonanie plakatów o tematyce patriotycznej, które ozdobiły korytarz szkolny. Natomiast 10 listopada o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym i odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość została uświetniona przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili umundurowani uczniowie XXIX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, klasy sportowo-obronnej.

Ewa Kalinowska

Święto Niepodległości w klasach I-III