Projekt „Uczeń z pasją”

loga

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli,  pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego – ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez – 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej – 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.
Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

link do strony projektu  uzp.poznan.pl

Alpaki w klasie 3a

17 grudnia uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych poświęconych zwyczajom oraz ogólnym informacjom na temat alpaków. W tych puszystych czworonogach nie trudno się zakochać.

Spotkania wigilijne w klasach 1-3

Wyjście do Teatru Muzycznego klasy 1a,1b,1c

Spotkanie ze strażakami

Świąteczny wieczór filmowy.

Nasza szkoła to nie tylko lekcje, sprawdziany, klasówki… – to także miejsce, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz spędzać czas w miłym towarzystwie. W związku z tym 20 grudnia zorganizowaliśmy dla uczniów klas IV-VI SP świąteczny wieczór filmowy. Ta kolejna integracyjna impreza przyciągnęła wielu uczniów, którzy świetnie się bawili. Dziękujemy za wspólne, miłe spotkanie😊
Dziękujemy też nauczycielom, którzy opiekowali się nami podczas imprezy😊

Zarząd samorządu uczniowskiego
Alicja Michalak
Maria Grzybek
Marika Bałażyk

Wycieczka mikołajkowa do Uzarzewa klasy 1a,1b,1c

W grudniu klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie. Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się o zwierzętach egzotycznych oraz tych, które żyją w Polsce. Natomiast na warsztatach dzieci wykonały Mikołaja z papieru. Na koniec odbyło się radosne spotkanie z Mikołajem, który wręczył wszystkim uczestnikom drobne upominki.

Warsztaty świąteczne klasa 1c

Stroiki świąteczne w klasie 1b

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 1 b przygotowali  piękne stroiki świąteczne. Pracy było co niemiara, wszyscy byli zafascynowani i z ochotą zabrali się do realizacji zadania. Stroiki zostały wykonane z gąbki florystycznej, pachnących gałęzi oraz wielu ozdób. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu stroików, dzięki którym powstały tak piękne dzieła.

Warsztaty świąteczne w klasie 2c

Uczniowie klasy 2c wraz z rodzicami spotkali się dwa popołudnia spędzili na warsztatach, podczas których wykonywali prace na kiermasz świąteczny. Dzieci i rodzice bardzo zaangażowali się i dlatego też powstały piękne dzieła. Pomysłów, fantazji i wyobraźni na udekorowanie bombek nie brakowało. Natomiast warsztaty robienia wieńców prowadzone były pod kierunkiem pani Marzeny z kwiaciarni Konefka. Każdy wieniec, który powstał był inny, wszystkie zachwycały.

Warsztaty rodzinne w 1a

W czasach kiedy wszyscy pędzimy,  warto zatrzymać się na chwilę i…..zrobić bałwanka. Ozdoby wykonywali rodzice ze swoimi dziećmi  podczas mikołajkowych warsztatów. Było nastrojowo i bardzo rodzinnie. Mieliśmy okazję lepiej poznać się i porozmawiać. Doskonale rozwijała się współpraca między grupami. Zabawa z wykonaniem bałwanka ze skarpetki oraz bombki wypełnionej nie tylko piórkami, ale i dziecięcymi marzeniami było wspaniała.