Category Archives: Aktualności sport

Sztafetowe biegi przełajowe – Igrzyska Młodzieży

Drużyna naszej szkoły po zdobyciu złotego medalu podczas poznańskich rozgrywek reprezentowała miasto Poznań na zawodach rejonowych naszego województwa.

Na 38 startujących zespołów nasza reprezentacja na pierwszej zmianie była na 1 miejscu, jednak o sile sztafety decydują wszyscy zawodnicy, którzy spisali się rewelacyjnie dając z siebie wszystko. Ostatecznie zajmujemy 11 miejsce w Wielkopolsce.

Dla naszej małej szkoły sama rywalizacja na tak wielkiej imprezie była nowością.

Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Szulc, Karol Czerwiński, Nikodem Nowak, Kacper Kaczkowski, Alex Ziółkowski, Jakub Wójkiewicz i Dorian Hagen.

Unihokej Dziewcząt – Igrzyska Dzieci

W czwartek 20.10.2022 reprezentacja chłopców udała się na zawody sportowe z unihokeja. Na turnieju rozegraliśmy 2 mecze z SP 45 i SP 5.

Dziewczyny zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 10.11.2022 w Szkole Podstawowej Salezjanie.

Naszą szkołę reprezentowały: Małgorzata Starczyńska, Iga Sypniewska, Marysia Springer, Grażyna Machoj, Amelia Ignaczak, Maja Malewska,Martyna Kulińska, Kamila Kośmieja, Wiktoria Żak, Laura Meysner.

SP 61 – SP 45 3:0

SP 61 – SP 5 1:0

Unihokej chłopców – igrzyska dzieci

W czwartek 20.10.2022 reprezentacja chłopców udała się na zawody sportowe z unihokeja. Na turnieju rozegraliśmy 2 mecze ze Salezjanami oraz SP Cogito.

Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Skorliński, Franciszek Plato, Wojciech Saliński, Szymon Dydymski, Jan Smakulski, Franiszek Springer, Daniel Hutsch.

SP 61 – SP Cogito 3:1

SP 61 – SP Saleznjanie 1:12

Nasza szkoła zdobywa ZŁOTY MEDAL w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

We wtorek 27 września nasza szkoła wzięła udział w sztafetowych biegach przełajowych klas VII i VIII, które odbyły się na Polanie Harcerza w Poznaniu.

Chłopcy rywalizowali na dystansie 6 x 1000m, zaś dziewczęta 6 x 800m.

Reprezentacja chłopców klas VII i VIII w składzie: Jakub Wójkiewicz, Marcel Szulc, Kacper Kaczkowski, Karol Czerwiński, Alex Ziółkowski, Konrad Jaskulski i rezerwowy Nikodem Nowak wywalczyła złoty medal z czasem 20 minut i 05 sekund, zdeklasowali rywali. Nasi uczniowie będą reprezentować Poznań w mistrzostwach województwa Wielkopolskiego na dystansie 1 km.

Natomiast nasze dziewczyny mimo walki do samego końca ostatecznie zajęły wysokie 7 miejsce w składzie: Weronika Sztrom, Małgorzata Kryscio, Nicola Antkowiak, Weronika Matuszewska, Ewa Bartkowiak, Daryna Pazak oraz rezerwowa Zuzanna Gałka na dystansie 800m.

Obydwóm sztafetom gratulujemy wyniku!

Mistrzowska sztafeta chłopców
Sztafeta chłopców i dziewcząt.

WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

W środę 22 czerwca rozegraliśmy ostatni w tym roku szkolnym turniej szachowy , zagrało w nim 13 zawodników z klas VI – VIII. Dla uczniów klasy VIII była to ostatnia szansa na zagranie w szachy w murach naszej szkoły .Turniej składał się z 7 rund po 10 minut na zawodnika każda . Po 7 rundach najlepszym okazał się Filip Małecki przed Kubą Małeckim obaj zdobyli po 6,5 z 7 możliwych do zdobycia punktów . Na najniższym stopniu podium znalazł się Dominik Szcześniak .

Następny turniej szachowy już we wrześniu , zapraszamy wszystkich chętnych .

Wojciech Walkowiak



Turniej wakacyjny SP 61 2022-06-22/2022-06-22
Tempo gry: P’10
Sędzia: Wojciech Walkowiak
Wyniki – runda 7
M-ceNrTytułNazwisko ImięR. FIDERankingPkt.MBch.Bch.WinsProg.
19
Małecki, Filip010006,518,5027,50625,5
26
Jakub, Małecki010006,517,5027,00625,5
311
Szcześniak, Dominik010005,017,5024,50521,0
412
Wysocki, Maurycy010004,022,0031,00318,0
52
Cegiel, Lidia010004,014,0021,00414,0
613
Zmitrukiewicz, Bartek010003,515,0022,00214,5
77
Kierzynka, Szymon0
10003,021,5029,50317,0
88
Kryścio, Małgorzata010003,019,5026,50312,0
910
Michalska, Julia010003,018,0026,00212,5
103
Gajzler, Franek010002,514,0021,0028,0
114
Hagen, Dorian010002,016,0022,50211,0
121
Bromberek, Oliwier010002,014,0019,5016,0
135
Igiel, Adam010001,014,5021,0005,0
IMG20220622141712
« z 14 »

POZNAŃSKIE DRAGONY 2022 – Złoto dla SP61

W sobotę 14.05.2022r odbyły się Mistrzostwa Szkół Smoczych Łodzi „Poznańskie
Dragony 2022”. Nasza szkoła wystartowała w kategorii klas 6-8, w której wzięło udział 12
osad.


Rywalizacja toczyła się na dystansie 200 metrów. SP 61 reprezentowały dwie osady w
składzie; I; Filip Małecki, Jakub Małecki, Filip Kaźmierowski, Marcel Cichoń, Zuzanna Gałka,
Franciszek Osiński, Jan Klimczak, Dominik Wojtkowiak, Dominik Szcześniak, Jan Czyżewski,
Lidia Cegiel (bębniarz) oraz II; Maja Słaboszewska, Michał Grabowski, Eryk Młynarkiewicz,
Martyna Skorlińska, Hubert Żak, Marek Dziuba, Martyna Filipiak, Nadia Radowicz, Patryk
Wojtkowiak, Wojtek Grzybek i Emilia Wojtkowiak (bębniarz).


Wszyscy sportowcy z poświęceniem i dużym zaangażowaniem reprezentowali naszą
szkołę mierząc się z silnym wiatrem i dużymi falami. Do półfinału zakwalifikowała się I osada i
w finale uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce


WYNIKI/FINAŁ
I miejsce SP 61 Poznań 1 1:05:97
II miejsce Gaudium Et Studium 1 1:11:56
III miejsce SP 2 Piła 1:12:38
IV miejsce SP Suchy Las 4 1:16:52


Zwycięzcy otrzymali złote medale, puchar oraz pamiątkową replikę srebrnego medalu
olimpijskiego z Seulu (1988 r.) Marka Łbika


Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych i dla
części uczniów było to wielkie wyzwanie.


Bardzo dziękuję rodzicom uczniów za udział i czynną postawę. Lepszych kibiców nie
moglibyśmy sobie wymarzyć. BRAWO!!!


Dziękuję wszystkim !!!
Agnieszka Konieczna

Międzyszkolne Mistrzostwa na Ergometrach Wioślarskich

Międzyszkolne Mistrzostwa na Ergometrach Wioślarskich dla uczniów Klas 5-7.

W sobotę 9.04.2022 w Klubie Sportowym Posnania odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa na
Ergometrach Wioślarskich na dystansie 500m. Nasi sportowcy zdobyli wysokie lokaty.

I miejsce wywalczyli:
Maksymilian Skorliński kl.5c
Zuzanna Gałka kl.7a


II miejsce zajęli;
Michalina Plucińska kl.6a
Dorian Hagen kl.6a
Oliwier Cofta kl.7e.


III miejsce;
Martyna Cichy kl.5b
Jakub Kowalski kl.5c
Adam Święcicki kl. 6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i sportową postawę 🙂
Agnieszka Konieczna

Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w szachach

W sobotę 18 grudnia w Skokach rozegrany został Finał Wojewódzki XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych , organizowany przez SZS Wielkopolska . W turnieju ostatecznie zagrały drużyny z 23 wielkopolskich szkół. Turniej składał się z 7 rund po 15 minut na zawodnika każda . Nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze wygrywając pierwsze starcie 4 :0. Po 7 rozegranych rundach mieliśmy na koncie dwie wygrane , jedną porażkę i cztery remisy . Najbardziej emocjonujące okazało się ostatnie spotkanie z liderem i ostatecznie najlepszą szkołą z Gniezna które zakończyło się remisem .Ostatecznie nasz zespół w składzie Jakub Małecki , Patryk Wojtkowiak , Filip Małecki , Lidia Cegiel i Aleksandra Żyniewicz zajęła bardzo dobre 6 miejsce wśród szkół podstawowych z całej Wielkopolski.

Ponadto Filip Małecki okazał się najlepszym zawodnikiem na trzeciej szachownicy , wygrywając 6 z 7 rozegranych partii.

Gratulujemy .

Wyniki końcowe
« z 23 »

Turniej szachowy o mistrzostwo SP 61

W czwartek 28 października rozegrany został turniej szachowy o mistrzostwo szkoły , będący zarazem eliminacjami do drużyny szkolnej do Mistrzostw Poznania , które rozegrane będą 6 listopada . W zawodach zagrało 16 młodych szachistów z klas IV – VI. Turniej składał się z 7 rund , po10 minut na zawodnika każda .

Po 7 rundach najlepszy okazał się Filip Małecki z klasy VIII D zdobywając 6, 5 punktu , za nim znaleźli się Jakub Małecki i Patryk Wojtkowiak .Najlepsza z dziewczyn była Aleksandra Żyniewicz zajmując 4 miejsce .

Ta właśnie czwórka będzie reprezentować naszą szkołę

Wyniki końcowe:

M-ceNrTytułNazwisko ImięR. FIDERankingPkt.MBch.Bch.WinsProg.
15
Małecki, Filip010006.520.0028.50625.5
26
Małecki, Jakub010006.020.0029.00522.0
312
Wojtkowiak, Patryk010005.021.0029.50521.0
416
Żyniewicz, Aleksandra010004.019.5028.00419.0
51
Antecki, Igor010004.019.0028.50418.0
611
Tołysz, Filip010004.018.0026.50417.0
710
Szcześniak, Dominik010004.017.5025.50416.0
84
Kierzynka, Szymon010003.018.0026.00314.0
92
Cegiel, Lidia010003.017.0025.50311.0
1014
Wysocki, Muarycy010002.518.0026.00213.5
119
Skrzypczyński, Filip010002.017.0023.00210.0
1213
Wrona, Dalia010002.014.5022.5017.0
1315
Zmitrukiewicz, Bartosz010001.512.0016.5005.5
147
Mączkowiak, Michał010001.014.5021.5017.0
158
Michalska, Julia010001.013.5019.5016.0
163
Gawryszak, Paulina010000.512.5018.0002.5
« z 19 »

Zajęcia sportowe w SP61 na rok 2020/2021

Poniedziałek:

  •  Siatkówka – 16:30 – 18:00 mała sala dla kas 4- 5

Wtorek:

  • Piłka ręczna VI – VII – VIII 17:30 – 19:00 duża sala – Marcin Sobiech

Środa:

  • Siatkówka – 17:30 – 19:00 duża sala dla kas 4- 5

Czwartek:

  • Piłka nożna dla klas 4-6 16:30 – 17:30 mała sala – Marcin Bromberek
  • Koszykówka/ Tenis Stołowy  17:15 – 18:15 duża sala – Agnieszka Konieczna

Piątek:

  • Zajęcia sportowe 3a, 3c i 2c 3 lekcja 9:50 – 10:35 duża sala – Marcin Sobiech
  • Zajęcia sportowe klasy 2a, 2b i 3b 8 lekcja 14:45 – 15:30 duża sala – Marcin Sobiech

Skip to content