Category Archives: Konkursy

Wielkopolski Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach

2 grudnia w Zbąszyniu w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska rozegrane zostały Wielkopolski Drużynowe  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach . W zawodach wystąpiły drużyny reprezentujące 47 szkół z całej Wielkopolski .Nasza drużyna w składzie :Jakub Małecki , Filip Małecki , Patryk Wojtkowiak , Ola Żyniewicz  i Lidia Cegiel na liście startowej rozstawiona była na 45 miejscu .Turniej składał się z 7 rund po 15 minut na zawodnika każda .W 7 spotkaniach nasi szachiści dwa razy zeszli pokonani , raz zremisowali i odnieśli 4 zwycięstwa , wygrali łącznie 16 partii i z 9 dużymi punktami zajęła 12 miejsce w Wielkopolsce na 47 startujących drużyn . Gratulujemy !!

Pełne wyniki :

XXI WIELKOPOLSKIE IGRZYSKA DZIECI 2019/2020 – Drużynowe Szachy ZSP Zbąszyń, Zbąszyń ul. Mostowa 10 2019-12-02/2019-12-02
Tempo gry: P’15
Arbiter: Robert Goździewicz
Wyniki – runda 7
M-ce Drużyna Rank. Klub PKT Pkt. Bch. vs+ Sz.1
1 Dwujęzyczna Pol-Ang.PSP Poznań 1700 poznański grodzki 12.0 22.0 123.00 26;9;8;4;6; 5.0
2 SP2 Nowy Tomyśl 1600 nowotomyski 11.0 20.5 119.50 30;17;37;5; 6.0
3 SP Kościelec 1650 kolski 11.0 19.5 118.50 27;12;6;5; 4.5
4 SP1 Nowy Tomyśl 1600 nowotomyski 10.0 17.5 114.00 29;15;10;16; 4.0
5 SP Lusowo 1550 poznański ziemski 10.0 17.0 109.50 31;21;19;14; 0.0
6 SP9 Konin 1500 koniński grodzki 10.0 16.5 116.50 34;25;7;17; 4.0
7 ZSO Włoszakowice 1600 leszczyński ziemski 10.0 16.5 111.50 32;16;13;23;12; 3.5
8 SP Śmigiel 1600 kościański 9.0 17.5 118.00 28;14;16;10; 4.5
9 JSP Prymus Gniezno 1500 gnieźnieński 9.0 17.5 112.50 35;23;45;17; 5.5
10 SP Zbąszyń 1413 nowotomyski 9.0 17.5 105.00 33;20;25;15; 2.5
11 ZS Szczytniki Duchowne 1500 gnieźnieński 9.0 16.5 115.50 36;24;21; 5.5
12 SP61 Poznań 1000 poznański grodzki 9.0 16.5 99.00 33;44;26;32; 3.0
13 SP Smolice 1363 krotoszyński 8.0 17.0 109.00 41;28;13;38; 4.0
14 SP3 Pleszew 1413 pleszewski 8.0 17.0 98.50 47;27;37; 4.0
15 SSP3 Dębinka Poznań 1450 poznański grodzki 8.0 15.5 100.00 40;26;20; 2.0
16 SP3 Wolsztyn 1313 wolsztyński 8.0 15.0 100.00 48;30;49; 4.0
17 SP Raszków 1100 ostrowski ziemski 8.0 14.5 93.50 27;19; 6.0
18 SP3 Oborniki 1263 obornicki 7.0 15.0 101.50 36;41;43; 2.5
19 SP1 Kościan 1150 kościański 7.0 15.0 88.50 42;47; 5.0
20 SP Połajewo 1250 czsrnkowsko-trzcianecki 7.0 14.5 101.00 43;38; 3.0
21 Niepubliczna Pol-Ang SP Oborniki 1350 obornicki 7.0 14.0 109.00 45;39; 4.0
22 ZSP Ślesin 1275 koniński ziemski 7.0 14.0 95.50 44;11;39; 3.5
23 SP Sióstr Nazaretanek Kalisz 1363 kaliski grodzki 7.0 13.5 103.50 49;29;36; 4.0
24 SP ZOO Środa Wlkp 1300 średzki 7.0 13.5 88.50 33; 0.0
25 SSP6 Września 1300 wrzesiński 7.0 13.0 101.50 46;48; 4.0
26 SP1 Ostrów Wlkp. 1400 ostrowski ziemski 7.0 12.0 98.50 42;38; 5.5
27 SP Pniewy 1150 szamotulski 7.0 12.0 96.00 48;11; 4.5
28 SP4 Turek 1000 turecki 6.0 14.0 83.50 42; 1.0
29 SP3 Swarzędz 1000 poznański ziemski 6.0 13.5 94.50 19;27; 0.5
30 SP2 Leszno 1463 leszczyński ziemski 6.0 13.0 96.50 33; 3.0
31 SP Malanów 1100 turecki 6.0 13.0 95.00 42;46; 6.5
32 SP Pakosław 1000 rawicki 6.0 13.0 94.00 30; 1.0
33 SP1 Pleszew 1350 pleszewski 6.0 13.0 93.00 34;25; 6.0
34 SP7 Leszno 1150 leszczyński grodzki 6.0 13.0 92.50 41;47; 5.0
35 SP Roszki 1000 krotoszyński 6.0 12.5 80.00 40;48; 2.5
36 ZSPiP Kopanica 1150 wolsztyński 6.0 11.0 92.00 47; 4.0
37 SSP Jarocin 1000 jarociński 6.0 11.0 91.50 31; 1.0
38 SP2 Kalisz 1150 kaliski grodzki 5.0 15.0 85.00 40;34; 7.0
39 SP4 Grodzisk Wlkp. 1150 grodziski 5.0 12.0 87.00 43; 7.0
40 SP Sierakowo 1000 rawicki 5.0 10.5 84.00 42; 0.5
41 NSP Jarocin 1000 jarociński 5.0 10.0 91.50 44; 2.0
42 ZSP Kamionna 1000 międzychodzki 4.0 11.5 87.50 31; 0.0
43 SP Święciechowa 1163 leszczyński ziemski 4.0 10.0 91.00 40; 2.5
44 SP Gaj Mały 1100 szamotulski 4.0 9.5 80.50 40; 4.0
45 SP Wapno 1000 wągrowiecki 4.0 9.0 87.00 34; 2.0
46 SP Doruchów 1000 ostrzeszowski 3.0 8.0 77.50 40; 1.5
47 SP Kwilcz 1000 międzychodzki 1.0 5.0 75.50 0.0
48 ZS Nekla 1363 wrzesiński 0.0 0.0 98.00 0.0
48 SP Stare Miasto 1300 koniński ziemski 0.0 0.0 98.00 0.0

W. Walkowiak

IMG 20191202 103128
« 1 z 18 »

II miejsce „Szczepankowskich malin”

Grupa uczniów z klas VIII b wraz z opiekunem p. Andżeliką Barańską wzięła udział w grze miejskiej „Literacki Poznań”.

Gra miejska pt. „Literacki Poznań” zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Oddział w Poznaniu odbyła się 20 listopada 2019 r.. Wzięło w niej udział 8 drużyn uczniów z kl. 6 – 8 szkół podstawowych Poznania i powiatu. Młodzież przemierzała miasto szlakiem pisarzy i poetów. Musieli wykazać się znajomością polskich noblistów, ćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji, czytania ze zrozumieniem, układania lepieja. Literackimi bohaterami byli m.in. J.I. Kraszewski, Klemens Janicki, Arkady Fiedler, Kazimierz Nowak, Wisława Szymborska.

Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w składzie: Dominika Grześkowiak, Adam Machoj, Maria Skręta, Bartosz Skrzypczyński pod opieką p. Andżeliki Barańskiej.

Serdecznie gratulujemy!

« 1 z 6 »

Konkurs matematyczno-informatyczny „Instalogik”

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu matematyczno-informatycznego „Instalogik” przeszli następujący uczniowie:
– Bartłomiej Polcyn kl. VC
– Dominik Hałas kl. VD
– Franciszek Osiński kl. VID
– Igor Jacolik kl. VB
– Marta Pachciarek kl. VB
– Gabriel Gapiński kl. VB
– Krzysztof Łączny kl. IVA
– Szymon Kierzynka kl. IVA
– Kamil Lisek kl. VE

Uczniowie udostępnili nauczycielom swoje kody dostępu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Karina Wiczyńska i Piotr Jankowski

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO PAŹDZIERNIKA

Rekordową obsadę miał rozegrany w piątek 11 października pierwszy w tym roku szkolnym turniej szachowy dla uczniów klas IV – VIII , zagrało w nim 22 młodych szachistów , wielu z nich po raz pierwszy .Turniej składał się z 7 rund po 10 minut na zawodnika każda .Do ostatniej rundy ważyły się losy zwycięstwa , po 7 rundach najlepszym okazał się Filip Małecki z klasy VI D , zdobywając  5,5 punktu , tyle samo zdobył Mikołaj Wejman z klasy VIII A  zajmując 2 miejsce , na 3 miejscu znalazł się Jakub Małecki z 5 punktami .Z pośród najmłodszych uczestników bardzo dobrze zagrali Szymon Kierzynka i Tadziu Ciesielski zdobywając po 3 punkty , pokonując po drodze kilku starszych zawodników.

Pełne wyniki turnieju:

M-ce Nr Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 12 Małecki, Filip 0 1000 5.5 22.00 30.00 4 24.0
2 18 Wejman, Mikołaj 0 1000 5.5 19.50 27.50 5 20.5
3 13 Małecki, Jakub 0 1000 5.0 21.00 29.50 3 21.0
4 11 Małecki, Antoni 0 1000 4.5 22.00 30.50 3 20.0
5 9 Machoj, Adam 0 1000 4.5 19.50 28.00 4 18.0
6 20 Wojtkowiak, Patryk 0 1000 4.5 18.50 25.00 3 17.5
7 22 Wysocki, Maurycy 0 1000 4.0 18.00 25.50 3 14.0
8 16 Szcześniak, Dominik 0 1000 3.5 21.50 29.50 3 17.0
9 14 Osiński, Franciszek 0 1000 3.5 17.00 23.50 3 13.5
10 7 Jendryke, Michał 0 1000 3.5 16.00 22.50 3 11.0
11 17 Tołysz, Filip 0 1000 3.0 17.50 25.00 3 12.0
12 6 Januszkiewicz, Szymon 0 1000 3.0 17.50 25.00 3 11.0
13 8 Kierzynka, Szymon 0 1000 3.0 16.00 22.50 3 10.0
14 3 Ciesielski, Tadeusz 0 1000 3.0 15.50 22.00 3 9.0
15 5 Hałas, Dominik 0 1000 2.5 19.50 28.00 2 12.0
16 19 Wojtkowiak, Dominik 0 1000 2.5 17.00 22.50 2 10.5
17 10 Maczkowiak, Michał 0 1000 2.5 16.50 22.50 2 8.5
18 1 Adamczyk, Kacper 0 1000 2.5 14.00 19.00 2 7.5
19 21 Wróblewski, Kacper 0 1000 2.0 15.50 21.00 1 5.0
20 2 Cegiel, Lidia 0 1000 1.5 15.00 22.00 1 3.5
21 4 Graczyk, Jakub 0 1000 1.0 16.00 22.00 1 2.0
22 15 Przepióra, Gabriela 0 1000 0.5 16.00 21.00 0 1.5

W. Walkowiak

« 1 z 15 »

Turniej szachowy o mistrzostwo czerwca

Turniej szachowy o mistrzostwo czerwca

W czwartek 13 czerwca rozegraliśmy ostatni w tym roku szkolnym turniej szachowy o mistrzostwo czerwca. W zawodach zagrało 14 szachistów          z klas V – VII. Tym razem zagraliśmy 9 rund po 10 minut na zawodnika każda. W turnieju zwyciężył Kuba Małecki z klasy V D, zdobywając 7,5 punktu na 9 możliwych do zdobycia , jako jedyny zakończył grę bez porażki – wygrywając 6 razy i 3 razy remisując. N następnych stopniach podium znaleźli się Filip Małecki i Dominik Szcześniak .

Pełne wyniki turnieju :

M-ce Nr Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 8 Małecki, Jakub 0 1000 7.5 35.00 45.00 6 38.0
2 10 Małecki, Filip 0 1000 6.5 35.00 45.50 5 32.0
3 11 Szcześniak, Dominik 0 1000 6.0 33.00 42.50 5 24.5
4 13 Wojtkowiak, Patryk 0 1000 5.5 35.50 46.00 5 30.5
5 2 Małecki, Antoni 0 1000 5.5 35.00 44.50 4 25.0
6 3 Wysocki, Maurycy 0 1000 5.0 34.00 43.50 4 24.5
7 7 Machoj, Adam 0 1000 5.0 33.00 42.50 4 21.0
8 4 Cegiel, Lidia 0 1000 4.5 35.00 44.50 4 25.5
9 12 Osiński, Franciszek 0 1000 4.0 30.50 40.00 4 17.0
10 5 Skrzypczyński, Bartosz 0 1000 3.5 33.50 43.00 3 18.0
11 1 Maciejewski, Bartek 0 1000 3.5 28.00 36.50 2 17.5
12 6 Śliwowski, Antoni 0 1000 2.5 27.50 35.50 1 13.5
13 14 Chylińska, Dagmara 0 1000 1.5 26.50 33.50 0 7.5
14 9 Kromólski, Jan 0 1000 0.5 21.00 27.50 0 3.5
« 1 z 10 »

                                                                                                       W. Walkowiak

XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni…”

6 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy„ Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni…”. Było to kolejne spotkanie młodych czytelników poznańskiej pisarki. Jak zawsze drużyny przygotowały krótkie etiudy teatralne, następnie odbył się konkurs ze znajomości lektur.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 62 w Poznaniu, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu, trzecie miejsce – reprezentanci naszej szkoły. Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Konkurs „Zbiórka makulatury”

Miło mi poinformować o wynikach konkursu „ZBIÓRKA MAKULATURY”:

KLASY I-III:

I MIEJSCE: KLASA IIA
II MIEJSCE: KLASA IIB                                                                                    
III MIEJSCE : KLASA IA                                                                                    

KLASY IV-VIII I GIM:
                                                                                                                                    
I MIEJSCE: Weronika Matuszewska kl. IVC                                
II MIEJSCE: Bartek Andersch – kl. VD
III MIEJSCE: Julia Mikołajczak – kl. VC
IV MIEJSCE: Laura Waczyńska – kl. VIIB
V MIEJSCE: Paweł Wachowiak – kl. VIIB
VI MIEJSCE: Konrad Jaskulski – kl. IVA
VII MIEJSCE: Mateusz Jaskulski – kl. IVA
VIII MIEJSCE: Michał Kaczmarek – kl. IVD
IX MIEJSCE: Zuzanna Szyszka – kl. VIIB
X MIEJSCE: Julia Drgas – kl. IIIA Gim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. 
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Kinga Paradowska
Karina Wiczyńska

XXXVIII Wojewódzki Turniej Białych Piór


W XXXVIII Wojewódzkim Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej uczestniczyło 410 uczniów ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Konkursowe zestawy tekstów poetyckich i prozatorskich oceniali jurorzy: Andrzej Sikorski – poeta, Emilia Gałczyńska – filolog polski, Agata Wiśniewska – autorka krótkich form prozatorskich.

Nagrodzili oni i wyróżnili 22 uczniów, których prace zostały zamieszczone w tomiku.

Mam ogromną przyjemność poinformować, że wśród tego grona znalazła się uczennica klasy 7b Dominika Grześkowiak, która zdobyła III miejsce. Jury wyróżniło Dominiki opowiadanie pt. „Bez zrozumienia jak bez ręki” Historia inspirowana życiem Kabuli Nkalango i wielu innych chorych na bielactwo.

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Niezmiernie miło poinformować mi o wynikach Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Poniżej lista osób nagrodzonych:

KLASY 2
Duszyński Jakub – wyróżniony
Osińska Gabriela – wyróżniona
Pachciarek Julia – wyróżniona                                
Witkowski Kajetan – wyróżniony

KLASY 3
Kierzynka Szymon – wyróżniony

KLASY 4
Hałas Dominik – wyróżniony
Simon Jan – wyróżniony
Pachciarek Marta – wyróżniona

KLASY 5
Osiński Franciszek – wyróżniony
Szcześniak Dominik – wyróżniony
Żyniewicz Aleksandra – wyróżniona
Podgórska Katarzyna – wyróżniona

KLASY 6
Jackowiak Olgierd – wyróżniony
Skrzypczak Karol – wyróżniony

KLASY 7
Małecki Antoni – wyróżniony

KLASY III Gim.
Kieronczyk Filip – wyróżniony

Skip to content