Czytam – Lubię To!

KONKURS NA HASŁO PROMUJĄCE CZYTELNICTWO DLA UCZNIÓW KLAS 1-2 I 4-6

Kiermasz książki: Bestsellery z naszej półki.

To nasz pierwszy Kiermasz Książek Przeczytanych pod hasłem: „Bestsellery z naszej półki”.                                                                  Jak widać, dopiero się rozkręcamy. Mamy nadzieję włączyć w akcję wymiany książek jeszcze więcej Czytelników, bo czytanie to nasza pasja.

Wszystkim uczestnikom kiermaszu serdecznie dziękujemy za udział.

GRUDZIEŃ

W grudniu odbył się konkurs recytatorski  dla uczniów klas    4-6 i gimnazjum ,,Wywiedzione ze słowa”. Uczniowie klasy II b aktywnie wsparli uczestników konkursu poprzez przygotowanie specjalnych broszek dla jego uczestników, a następnie  przysłuchiwali  się ich występom.

LISTOPAD – „Zimowe Poezjobranie”

Na zimową aurę – „uśmiechnięte” wiesze Lecha KonopińskiegoPodobny obraz

„ – Czy wiesz, kto to erudyta? /- Ten, co nie zna trudnych pytań./

W palcu wiedzę ma,  nie w głowie/ I na wszystko zna odpowiedź.”

Z radością ogłaszamy, że w VIII edycji miejskiego konkursu recytatorskiego „Zimowe Poezjobranie”

Marysia Sroka z klasy VI c zdobyła III miejsce, a Maks Smakulski z klasy IV b otrzymał wyróżnienie.

Uczestnicy konkursu, a było ich ponad 90 (!) mieli okazję osobiście poznać autora wierszy, które recytowali podczas konkursu – pana Lecha Konopińskiego, porozmawiać z poetą oraz poprosić o autograf. Zdjęcia z tego wyjątkowego  wydarzenia można obejrzeć na https://goo.gl/photos/gM79qjgpTpuBnbBEA

Zachęcamy do czytania poezji, zwłaszcza gdy – jak u Lecha Konopińskiego – wiersze zauroczą nas błyskotliwym dowcipem, inteligentną puentą, a także dystansem do tego co dziwne i niezrozumiałe w naszej codzienności.

Gratulujemy Marysi i Maksowi

LISTOPAD – GRUDZIEŃ

W ramach projektu „Czytam – lubię to!” uczniowie klas IV – VI i Gimnazjum nr 35 przygotowali dla koleżanek i kolegów z nauczania początkowego prezentacje multimedialne   pt.:” Dlaczego warto czytać?” . Po prezentacji uczniowie dyskutowali wspólnie o zaletach płynących z czytania książek. Nie obyło się też bez działań praktycznych – na koniec dzieci wykonały oryginalne zakładki do książek.