POLECAM KSIĄŻKĘ! Recenzje czytelników:)

 

1

Zachęcam was do przeczytania książki, którą niedawno dostałem od cioci.
Jest to książka pt.:,,50 rzeczy, o których młody dżentelmen wiedzieć powinien”. Jej autorami są: John Bridges i Bryan Curtis.
Dzięki niej możemy się nauczyć wielu zasad dobrego wychowania.

Z książki dowiemy się wielu pożytecznych  i ciekawych rzeczy, począwszy od tego kiedy mówimy proszę, dziękuję i przepraszam, do tego jak podróżować samolotem i dbać o higienę osobistą.


Uważam, że powinna to być lektura obowiązkowa. Gdyby ci którzy przeczytali tę książkę spróbowaliby wprowadzić w życie przedstawione tam zasady, z pewnością byłoby ono lepsze i wszystkim by się przyjemniej żyło.

Michał Staniewski, klasa 6b

Okładka książki Banzai. Japonia dla dociekliwych

2

Zachęcam Ciebie do przeczytania książki Zofii Fabianowskiej-Micyk pt. ,,Banzai – Japonia dla dociekliwych”.
Czy zastanawiasz się skąd pochodzi Hello Kitty, co oznacza czerwona kropka na fladze Japonii oraz dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni? W książce tej znajdziesz odpowiedź na te pytania. Jest pełna ciekawostek i anegdot o japońskiej kulturze.Potrafi rozśmieszyć i zaskoczyć.

Polecam! Magda Konieczna, klasa 6d

 

 

 

 

3

,,Pendragon: Wędrowiec”, to pierwsza część całego cyklu autorstwa Donalda Jamesa Mac Halea. Cykl składa się z 10 tomów:
Wędrowiec; Zaginione Miasto Faar; Wojna, której miało nie być; Wirus rzeczywistości; Czarna Woda; Rzeki Zadaa; Quillańskie igrzyska, Pielgrzymi z Rayne, Panowanie kruka, Żołnierze Halli. Ostatni tom wydano w Polsce 12 września 2012 r.
Pendragon, a właściwie Bobby Pendragon, jest tytułowym i głównym bohater książki. To amerykański czternastolatek, który ma na głowie typowe dla swoich rówieśników problemy: swoją rodzinę, kolegów i przyjaciół, psa, pierwszą miłość oraz ważny mecz. I nagle wszystko się zmienia, bo okazuje się, że musi uratować świat, ale nie taki jak znamy! Żyją tam dziwne istoty, którymi rządzą straszni tyrani.  Bobby jest Wędrowcem, który potrafi przemieszczać się pomiędzy świato-wymiarami, nazywanymi w książce strefami. W pierwszej części tym światem jest Denduron, gdzie dwa plemiona – Milago i Bedoowianie – walczą ze sobą. Bedoowianie chcą od Milago lazurytu (w tym świecie to najwartościowszy kamień). Każdego dnia Bedoowianie wybierają jednego członka plemienia Milago, a pozostali muszą przynieść tyle lazurytu ile waży ten wybrany. Jeżeli nie przyniosą go tyle, to wybrany ginie. Przedstawiciele obu plemion szczerze nienawidzą się i gotowi są do wojny, która Denduron pogrąży w chaosie. Wszystko to za sprawą Saint Danea, czarnego charakteru, każącego nazywać się Mallosem. Bobby musi temu zapobiec.
Książka przeznaczona jest dla młodego czytelnika, myślę, że w wieku od 10 do 16 lat. Napisana jest w przystępny sposób, ponieważ autor posługuje się lekkim językiem, w który wpłata młodzieżowe określenia i odzywki. Dzięki temu wszystko jest cool i książkę po prostu pochłania się jednym haustem! Historię poznajemy z dwóch perspektyw: Bobbyego oraz jego przyjaciela Marka.
Fabuła też jest ciekawa i trzyma w odpowiednim napięciu. Pamiętajmy, że autor jest producentem filmowym, scenarzystą oraz reżyserem i może właśnie dlatego bardzo łatwo wchodzimy się w świat Bobbego. Największą zaletą książki jest to, że gdy skończy czytać się jeden tom, to można sięgnąć po następny.
Z pełnym przekonaniem polecam całą serię przygód Wędrowca.

Ola Czarniecka, klasa 6b

4

Znaleziony obrazWitajcie w strasznym, zabawnym i fantastycznym świecie przygody!  Historia potrafi zaciekawić, lekkim językiem, elementami grozy i dawką humoru. Ciekawe ilustracje także zasłużyły na duży plus. Do przeczytania tej książki zachęciła mnie okładka, z motywem ręki z mistycznym amuletem. Opisuje i ukazuje fantastyczny świat. Opowiada o losach brata Jima, który zginął pod mostem Killhed. Wkrótce Jim zostaje poproszony przez jednego z Trolli do walki z ich wrogiem i zabija go. Wraca do tajnej krainy świętując zwycięstwo. Ratuje także swoją miłość- Claire Nunez z rąk wrogów. Oprócz mrocznych stron, powieść ukazuje przyjaźń z Tubym i uczucia do Claire. Jeżeli ktoś czytał ,, Labirynt Fauna” może go ta książka zainteresować, zabawna i przerażająca przygoda. Polecam przeczytanie tej książki i przeniesienie się w świat przygód i fantastyki.

Klaudia Bączyk klasa 6d

Skip to content