Gazetka szkolna- Międzynarodowy Dzień Pizzy oraz Święta Wielkanocne

Koło młodych dziennikarzy stara się uatrakcyjnić sprzedaż szkolnej gazetki. Z okazji Światowego Dnia Pizzy serwowaliśmy czytelnikom pizzę, a przed Świętami wielkanocnymi dziennikarze roznosili słodkie upominki ufundowane przez sklep AWZ.

« z 4 »

 

Otwarcie nowej biblioteki szkolnej

W marcu została otwarta biblioteka w nowej części naszej szkoły.

Z tej okazji złożyliśmy wizytę w bibliotece i przekazaliśmy do zbiorów bibliotecznych książkę R. J. Palacio „ Cudowny chłopak” zakupioną z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży gazetki szkolnej.

 „Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko”– mówi o sobie August, główny bohater książki.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Gdy idzie do szkoły, musi zmierzyć się z wieloma problemami. Jest to poruszająca opowieść o przyjaźni, sile, jaką daje rodzina i przyjaciele.

Zachęcam do lektury tej wzruszającej książki i korzystania z zasobów biblioteki.

Biblioteki

Cudowny chłopak

Autor: R. J. Palacio

Gatunek: Literatura dziecięca

Liczba stron: 311

Ilustrator: R. J. Palacio

Języki oryginału: Język angielski, Język japoński, Język francuski

 

Św. Mikołaj z prezentami dla czytelników gazetki szkolnej
Święty-mikołaj

Jak co roku naszą szkołę odwiedza św. Mikołaj, który przynosi dla czytelników gazetki szkolnej słodkie prezenty. W tym ku również nie zawiódł. Jak nam wiadomo, najpierw odwiedził sklep AWZ, potem z workiem prezentów przybył do czekających na niego dzieci. 

« z 8 »

 

 

Koło Młodych Dziennikarzy

Koło Młodych Dziennikarzy istnieje w naszej szkole od 1997 roku. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI, którzy czują „żyłkę” dziennikarską, chcą poznać, na czym polega praca dziennikarza i wspólnie redagować gazetkę szkolną „Szkolne co nieco”.
       Młodzi dziennikarze mają możliwość odwiedzenia poznańskich mediów, gdzie poznają pracę profesjonalnych dziennikarzy. Wiele lat współpracowaliśmy z Działem Dziecięcym „Gazetdziennikarkay Wyborczej”, gdzie wielu uczniów miało swoje pierwsze publikacje. Do tej pory odwiedziliśmy kilkakrotnie Redakcję „Gazety Wyborczej”, byliśmy w Redakcji oraz Drukarni „Głosu Wielkopolskiego”, w Redakcji ” Małego Przewodnika Katolickiego”, w Radiu „Merkury”, w Wytwórni Filmów Animowanych. Uczestniczymy w życiu kulturalnym szkoły i miasta.
       Co roku organizujemy spotkania czytelników gazetki szkolnej ze św. Mikołajem, który przychodzi do dzieci z wielkim workiem prezentów.
       Podczas Święta Szkoły organizujemy loterię z nagrodami. Sponsorem upominków jest nasz osiedlowy sklep AWZ i wielu innych naszych przyjaciół. 

  Wszystkich, którzy chcą redagować nasze szkolne czasopismo i miło spędzić czas , zapraszam na spotkania Redakcji w środy w godz. 15.20 – 16.05.

Opiekunka Koła

Wiesława Jechalke

« z 4 »

 

 

 

 

 

 

Skip to content