Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

Ostatnio w naszej szkole gościliśmy autora uroczych serii książek dla dzieci: o zwariowanym kocie Cukierku oraz niezwykłym psie Riko. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia książki, jej drogą od pomysłu do wydania. Dzieci dowiedziały się też wielu ciekawostek dotyczących warsztatu pisarskiego. Z zaciekawieniem słuchały informacji o prawdziwym bohaterze serii – Cukierku. Był też czas na wysłuchanie fragmentów książek w wykonaniu samego Autora, a także na osobiste pytania oraz zdobycie autografu.

Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

Po raz kolejny naszą szkołę odwiedził jeden z ulubionych pisarzy dziecięcych pan Łukasz Wierzbicki.

Przywiózł ze sobą walizkę pełną podróżniczych historii, rekwizytów i pamiątek, a w podróży towarzyszył mu nawet wielki niedźwiadek Wojtek. Podczas spotkania mogliśmy posłuchać historii, które są inspiracją do powstania książek takich, jak: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”.

To spotkanie było dla nas niesamowitym przeżyciem, pełnym pasji, ciekawostek, inspiracji i dobrego humoru.

Muzeum Czekolady – klasa 3a

Klasa 3a wybrała się do Muzeum Czekolady na warsztaty czekoladowe. Wyjazd był bardzo wyczekiwany, ponieważ kto nie lubi czekolady? Każdy uczestnik otrzymał fartuch i czapkę cukiernika, a następnie przystąpił do tworzenia własnej tabliczki czekolady z wybranymi przez siebie dodatkami.
Było …… słodko.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Wycieczka do Urzędu Miasta Poznania- klasa 3a

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wydarzenie odbyło się 12 kwietnia 2024 r. Celem konkursu jest rozwój kompetencji językowych i czytelniczych. Walory czytanych książek odkryli przed słuchaczami uczestnicy konkursu. Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce ex aequo

Sonia Talarowska kl. 4b

Małgorzata Starczyńska kl. 6a

Gabierla Osińska kl. 7c

III miejsce ex aequo

Antoni Kruś kl. 4d

Weronika Torzecka kl. 6a

Igor Lisiński kl. 4a

Veronika Maslova kl. 5a

Nagrodę publiczności otrzymała Małgorzata Starczyńska z kl. 6a

Gratulujemy każdemu z osobna, doceniając staranność przekazu i chęć podzielenia się emocjami.

Urszula Borucka, Andżelika Barańska-Sobiech

Culturiada 2024

Naszą szkołę reprezentowała Gabierla Osińska z kl. 7c, która zdobyła wyróżnienie. Gabrysia przygotowała pracę konkursową w kategorii -parafraza obrazu. Inspiracją było dzieło „Guernica” P. Picassa. Pracę naszej uczennicy można oglądać do końca kwietnia 2024 na wystawie, która znajduje w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu, Aleja Niepodległości 43.

Gratulujemy dobrych pomysłów i talentu!

Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi w szkole to święto matematyki, które obchodzimy 14 marca . W ramach tego dnia nauczyciele matematyki zorganizowali wiele ciekawych aktywności, które pozwoliły lepiej poznać tę niezwykłą liczbę. Uczniowie mieli za zadanie na kolorowych kartkach narysować cyfry, które utworzyły fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Praca została przedstawiona na korytarzu szkolnym.

Został ogłoszony Matematyczny Konkurs Fotograficzny dla klas IV-VIII.

A oto jego wyniki oraz zdjęcia:

MIEJSCE I : Jan Góra kl. 6b „Wodne okręgi”

MIEJSCE II: Stanisław Jańczak kl. 6a „Piszne śniadanie” oraz Weronika Maslova kl. 5a „Koła w moim sportowym życiu”

MIEJSCE III” Monika Musielak kl. 6b „Przecięta gałąź” oraz Antoni Linka kl. 4c „Siewnik ręczny”

Wyróżnienie: Izabela Maćkowska kl. 5a „Belix”

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za pomysłowe oraz pięknie wykonane fotografie!

Nakrętka do soku tymbark

Zajączek w klasie 3a

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki w klasach I-III.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie klasy wykonali oraz założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”.