Monthly Archives: listopad 2018

Warsztaty świąteczne klasy Vd

Środowe warsztaty świąteczne przygotowane przy wsparciu Pani Marzeny z Kwiaciarni pozwoliły Rodzicom i Uczniom klasy V D na moment uciec z tego zgiełku codzienności.

Klasa VD przy pysznym cieście, ciepłej herbacie, kawie oraz kolędach w tle, mogła delektować się pięknem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, tworząc cudowne wieńce na Kiermasz Świąteczny!
Bardzo Wam wszystkim dziękuję, że byliście razem tworząc ten pełen spokoju i harmonii klimat!

Dodatkowo pragnę podziękować Pani Wychowawczyni za wsparcie nas w tworzeniu pięknych rękodzieł oraz umożliwienie zatrzymania się na chwilę i spędzenia wspólnie czasu, który nam wszystkim tak szybko ucieka.

Kochani Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice pamiętajmy (!), że Święta Bożego Narodzenia to czas dla nas!
Dziękuję!

Przewodnicząca Rady Klasowej Rodziców VD

Dzień Wolontariusza

24 listopada, w Szkole Podstawowej na oś Rusa uczestniczyłyśmy wraz z naszymi uczniami w Dniu Wolontariusza. Jesteśmy dumne z naszych szczepankowskich wolontariuszy, ponieważ po raz kolejny pokazali że pomaganie innym może być niesamowitą frajdą, oraz świetną zabawą . Dziękujemy!

Alicja Borowczyk

Dzień zdrowego śniadania

Świętowanie w klasach

A tak świętowano odzyskanie niepodległości w klasach. Słodkie wypieki przygotowane przez rodziców były w barwach narodowych.

100 lat Niepodległości! – raut

9 listopada  uczniowie klas  I – III wraz z wychowawcami, w obecności Dyrekcji uroczyście świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie w sali gimnastycznej miało podniosły charakter. Poczet sztandarowy wprowadził symbol naszej szkoły – sztandar. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Dzieci, które wygraly w konkursie plastycznym „Portret sławnego Polaka” otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa drużynowa – „Turniej wiedzy o Polsce”. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju, rozwiązywali zadania.  Uczestnicy zaprezentowali pieśni i piosenki patriotyczne. Następnie bili rekord w ułożeniu flagi z wyciętych z kolorowego papieru dłoni. Na zakończenie wszyscy uczniowie zatańczyli wspólnie Poloneza. A z rąk pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dzień czekolady

Dnia 25 października 2018 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ CZEKOLADY. Tego dnia uczniowie przynieśli czekoladę, upieczone ciasta, babeczki i torty czekoladowe. Pyszne wyroby cieszyły się dużym powodzeniem. Dzięki tej akcji będziemy mogli zakupić lustra do szatni w bloku sportowym i w okresie przedświątecznym sfinansować działania na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu stoiska.

Maria Grzybek, Martyna Nitka, Julia Radziejewska

Poznańskie Igrzyska Dzieci – Szachy drużynowe

POZNAŃSKIE IGRZYSKA DZIECI

SZACHY DRUŻYNOWE

W sobotę 17 listopada w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci organizowanych przez SZS rozegrane zostały mistrzostwa szkół podstawowych miasta Poznania w szachach drużynowych, dla uczniów młodszych do VI klasy włącznie. Nasza drużyna szkolna składała się z uczniów klasy V D, zagrali: Jakub Małecki, Filip Małecki, Patryk Wojtkowiak, Aleksandra Żyniewicz  i  Lidia Cegiel. W turnieju zagrały drużyny reprezentujące 15 poznańskich szkół podstawowych. Po 6 rundach nasza drużyna zajmował znakomite 4 miejsce, aby w ostatniej zagrać z liderem i po przegranej ukończyła zawody na dobry 6 miejscu, najlepszym od 2012 r. , kiedy staliśmy na podium. Indywidualnie najlepiej zagrał Filip Małecki , który zdobył  5 punktów z 7 partii  i zajął 17 miejsce na 70 startujących szachistów.

W.Walkowiak

Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Szachy drużynowe

POZNAŃSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

SZACHY DRUŻYNOWE

16 listopada 2018 r. w ramach  Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrane zostały organizowane przez Szkolny Związek Sportowy  drużynowe mistrzostwa szkół podstawowych miasta Poznania. W turnieju grali uczniowie klas VII , VIII i gimnazjów .Naszą szkołę reprezentowali: Adam Machoj, Antoni Małecki, Zuzanna Szyszka i Stanisław Walkowiak. Drużyna nasza zajęła w turnieju 5 miejsce. Indywidualnie najlepiej wypadł grający na 3 szachownicy Stasiu Walkowiak, który z dorobkiem 4 zwycięstw zajął 2 miejsce.

W.Walkowiak

100 lat Polsko! – przygotowania

„100 lat Polsko!”. Pod takim hasłem trwały przygotowania do uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowując się do niej mieliśmy do wykonania ciekawe zadania, które realizowaliśmy w ramach projektu edukacyjnego dla klas I-III. Realizując je nie tylko zdobywaliśmy i utrwalaliśmy wiedzę. Wiele zadań wykonaliśmy pracując w grupach, co pozwoliło się nam lepiej poznać i lepiej pracować. Efekty naszej pracy zaprezentowane zostały na wystawach w holu szkoły.