Daily Archives: 17 października 2015

Dzień papieski

Stadion poznań 2b 2c

Bliskie spotkania ze Sztuką

,,BLISKIE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ- 2015/2016”
– ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLASY II D i III C

Sztuka to przestrzeń, w której zazębiają się rozmaite tworzywa
i substancje: dźwięki, brzmienia, kształty, barwy, słowa…, gromadzą się uczucia kreującego i percypującego, pojawiają się asocjacje, analogie, gra odczytań przypisywanych wytworom. Ale jeden element pozostaje dla niej stały – osoba sprawcy, czyli tego, który tworzy. [ M. Knapik, 2003]

W tym roku szkolnym kontynuujmy ten rodzaj zajęć dodatkowych – warsztaty sztuki. Cykliczne 2 – 4 razy w semestrze planujemy wyjścia, wycieczki, spotkania w szkole poświęcone szeroko pojętej ,,sztuce”. Uczymy dzieci dostrzegać piękno w dziełach plastycznych, muzycznych, literackich, w otaczającym środowisku i odczuwać potrzebę wyrażania go przez twórczość artystyczną. Koszty wyjść ( bilety wstępu) oraz przejazdów MPK ponoszą uczniowie.

Przewidywana liczba uczestników : 20
(10 osób z klas II i 10 osób z klas III)

CELE OGÓLNE:

– wprowadzenie dziecka w świat wartości sztuki i ułatwianie rozumienia języka sztuki,

– aktywizowanie dziecka w procesie odbioru wytworów sztuki,

– zachęcanie dziecka do samorodnej twórczości artystycznej,

– kształtowanie i doskonalenie jakościowych kompetencji dziecka jako odbiorcy sztuki.

Organizatorki: mgr Dorota Skierska, mgr Dorota Maćkowiak