Daily Archives: 20 października 2015

Wyjście na kajaki

Już od kilku lat sekcja kajakarska KS Posnania współpracuje z naszą szkołą, dzięki czemu po raz kolejny grupa uczniów SP 61 wybrała się na trening zapoznawczy nad Maltę. Ośmioro uczniów miało okazję poznać jedno z miejsc, w których stacjonuje sekcja kajakarska, przepłynąć się motorówką po Malcie oraz spróbować swoich sił w kajaku. Miejmy nadzieję, że był to pierwszy krok do podjęcia bardziej aktywnego życia sportowego i wzbogacenia licznego grona kajakarzy w naszej szkole. Dla niektórych być może jest to pierwszy krok ku medalom w imprezach sportowych!

Tenis stołowy dziewcząt

Rywalizację w IMS w tenisa stołowego szkół podstawowych rozpoczęły dziewczęta. W I rundzie los skonfrontował naszą kadrę z bardzo wymagającą drużyną gospodyń turnieju – SP20 oraz SP60. Tylko jedna drużyna mogła wywalczyć awans do najlepszej „ósemki” w Poznaniu. SP61 reprezentowały Oliwia Bulińska oraz Magdalena Konieczna.
W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta stoczyły bardzo zacięty mecz, przyprawiający niejednokrotnie o mocne bicie serca. Po grach singlowych było 1-1 ( zwycięstwo Oliwii Bulińskiej i porażka Magdaleny Koniecznej) i wiadomo było, że gra deblowa będzie kluczowa. Niestety dziewczęta rozpoczęły od porażki w pierwszym secie i widać było niepewność na twarzach. Na szczęście o wiele lepsza gra w drugim secie pozwoliła wyrównać stan meczu. Kolejne dwa sety minimalną różnicą punktów również zwyciężyły nasze dziewczęta i w całym spotkaniu widniał wynik 2-1 dla SP61. Do ostatecznego zwycięstwa wystarczyło już tylko jedno zwycięstwo w grze singlowej i po zamianie przeciwniczek Magdalena Konieczna pewnie wygrała swoje spotkanie. Ostatecznie wynik 3-2 dla naszych dziewcząt!
W drugim spotkaniu Magda i Oliwia nie dały już żadnych szans SP60 i zwyciężyło swoje gry singlowe 3-0 oraz w takim samym stosunku debel i po 3 meczach spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 dla SP61 ( nie było potrzeby rozgrywania drugiej serii gier singlowych ).

Sukcesy naszych uczniów – Mateusz Pietrzak

Wielkie gratulacje dla MATEUSZA PIETRZAKA. Uczeń 5 klasy SP 61 zdobył dwa złote medale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie jako zawodnik KS Posnania.

Mateusz zwyciężył w zawodach na 1000 metrów zarówno indywidualnie jak i w „dwójce” w parze z Krzysztofem Szafrańcem.

Od kilku lat SP 61 współpracuje z sekcją kajakową KS Posnania i w efekcie takiej współpracy wielu uczniów naszej szkoły rozpoczęło treningi w klubie w ostatnich latach. W Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego wystąpili także byli i obecni uczniowie Zespołu Szkół nr 6, m.in.: Kacper Nagłowski, Mateusz Łukasiewicz, Antoni i Filip Pietrzakowie, Adam Nyczak.

Komplet wyników zawodów można znaleźć na stronie:

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego – wyniki regat